Blockchain havale şirketi Ripple, sınır ötesi ödeme endüstrisinde bir isim yaptı. Firma, para transfer hizmetini küresel olarak kullanan birçok kurumsal müşteriye sahip.

Dijital Varlıklar Piyasası Olgunluğa Yaklaştıkça XRP Hizmet Programı Arttı

Blockchain havale şirketi Ripple, sınır ötesi ödeme endüstrisinde bir isim yaptı. Firma, para transfer hizmetini küresel olarak kullanan birçok kurumsal müşteriye sahip. Tüm bunların merkezinde, bu ödemeler için bir likidite kaynağı olarak kullanılan yerel token XRP bulunuyor.

Ripple’ın hizmeti daha fazla kabul gördüğü için XRP’nin likidite faydası ödemeler endüstrisinde sürekli artıyor. Örneğin, 2019'da kripto para biriminin ve temeldeki blockchain teknolojisinin benimsenmesinde önemli bir artış oldu. Bu teknolojinin en yaygın olarak kabul edildiği alanlardan biri, XRP'nin kilit rol oynadığı sınır ötesi ödemelerdir.

Hükümetler, özellikle Amerika Birleşik Devletleri dijital para birimlerini tam olarak desteklememiş olsa da, blockchain teknolojisinin bu tek kullanımlık durumuna dikkat çekti ve buna destek verdiklerini beyan ettiler. Hazine sekreteri Steven Mnuchin bunun hakkında şunları söylüyor:

“Sınır ötesi ödeme sistemlerinin tüketiciler ve işletmeler için maliyetleri düşürmede faydaları var. Bu konuda çalışan şirketleri kesinlikle destekliyoruz. ”

Ripple’ın ödeme hizmetini benimseyen şirketler bile, para transferinin maliyetini azaltmak ve aynı zamanda yıldırım hızını arttırmak için XRP kullanan şirketin İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmetini daha da artırıyor.

Ripple'in % 10'luk bir paya sahip olduğu en iyi müşterilerden biri olan MoneyGram, geçen yıl ABD ve Meksika arasındaki sınır ötesi ödemeler için ODL kullanımını 4 koridorda daha artıracağını açıkladı. Bu, Ripple’ın ödeme ağı RippleNet’e daha fazla finansal kurum bağlandığında XRP’nin faydasını artıracaktır.

Büyük kurumsal yatırımcılar da geçen yıl önemli ölçüde kripto para piyasasına girdiler ve Fidelity gibi kripto alanına giriyorlardı. Ayrıca, Bakkt gibi kurum dostu ticaret platformlarının piyasaya sürülmesi, büyük kurumların bu akışını teşvik etmeye yardımcı olmuştur. Bu, 2020 yılının dijital varlıklar için 2019'dan daha iyi bir yıl olacağına söz verebileceği anlamına geliyor.

 Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, geçen yıl Aralık ayında Ripple'ın 2020'de faydaya odaklanacağını, çünkü gerçek hayattaki kullanım durumlarının kripto benimsenmesinde belirleyici faktör olacağını söyledi. Artan kabul ve kurumsal müşterilerle olgunlaşan pazarla, 2020, XRP ve bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi için en iyi yıl olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ