Bugün, önde gelen Ethereum merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri ve projelerinden oluşan bir konsorsiyum, ortak bir hedefte birleşen küresel kripto kuruluşlarının bir işbirliği olan DeFi for the People'ı duyurdu

Bugün, önde gelen Ethereum merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri ve projelerinden oluşan bir konsorsiyum, ortak bir hedefte birleşen küresel kripto kuruluşlarının bir işbirliği olan DeFi for the People'ı duyurdu: DeFi'yi dünya çapında 6 milyar akıllı telefon kullanıcısına ulaştırmak ana hedef.

Celo üzerine inşa edilen yeni girişim, kurucu ortakları arasında Aave, Curve, Sushi, PoolTogether, 0x, UMA, Valora, Ubeswap ve Moola Market'i sayıyor. Eğitim ve altyapı ortakları arasında Chainlink, RabbitHole, The Graph ve Wrapped.com bulunur. Bu yeni program, eğitim girişimleri, hibeler ve teşvikler için 100 milyon dolardan fazla teklif sunacak. Program katılımcılarının çoğu, teşvik programları için fonların yarısına ortaklaşa katkıda bulunacaktır.

PoolTogether, Sushi, Moola Market, Ubeswap ve Valora ile tam ürün entegrasyonları şimdi kullanıma sunuldu ve yakında daha fazla lansman yapılacak. Bugünden itibaren, PoolTogether on Celo için ödüller mevcut ve diğer DeFi protokolleri ve projeleri ile teşvik havuzları önümüzdeki haftalarda ve aylarda kullanıma sunulacak. Bu sonbaharda ayrıca zincirler arası iletişim için gaz açısından verimli bir birlikte çalışabilirlik protokolü olan Optics'in piyasaya sürülmesi bekleniyor. Optik ile kullanıcılar varlıkları Ethereum ve Celo arasında kolayca taşıyabilecekler.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

DeFi, son yıllarda patlayıcı bir büyüme yaşadı, ancak henüz yaygın bir şekilde benimsenmedi. Şu anda dünya çapında DeFi uygulamalarını kullanan yaklaşık 5 milyon insandan %10'dan azı gelişmiş ülkelerin dışında yaşıyor. İnsanlar için DeFi, en çok ihtiyacı olan insanlar için DeFi'yi daha erişilebilir ve kullanımı daha kolay hale getiren ürünler yaratmak üzere inşaatçıları bir araya getirerek bunu değiştirmeyi amaçlıyor.

Milyarlarca insan için bir cep telefonu onların en önemli cihazı ve çoğu zaman internete tek erişimleri. 113 ülkede 1 milyondan fazla cüzdan adresiyle Celo'nun mobil öncelikli platformu, cep telefonu olan herkese DeFi'nin avantajlarını getirmek için eşsiz bir fırsat sunuyor. Celo ile DeFi için yeni gerçek dünya uygulamaları zaten devam ediyor.

Örneğin geçen yıl pandeminin başlangıcında bir pilot programın işsiz bireylere Celo'da teminatsız mikro krediler sağladığı Kolombiya'yı ele alalım. Krediler, kullanıcıların motorlu bisiklet satın almalarını ve böylece Rappi'ye teslimat yapmalarını sağladı. Doğru ekipmana erişim sayesinde, pilotun bazı üyeleri kazançlarını ikiye, bazı durumlarda dörde katlayabildiler. Bu, DeFi'nin milyonlarca insan için, özellikle de geleneksel finansal hizmetlere erişimin sınırlı olduğu gelişmekte olan pazarlarda, sermayeye nasıl anında erişim sağlayabileceğinin sadece bir örneğidir.

Celo'nun Kurucu Ortağı Rene Reinsberg, “İnsanlar için DeFi, gerçek dünyadaki kullanım örneklerini güçlendirerek ve mobil öncelikli benimsemeye odaklanarak DeFi'yi herkes için erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyardan fazla yeni kullanıcıyı DeFi ekosistemine getirmek için DeFi'deki en büyük projelerle işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz." dedi.

Kayıpsız ödül tasarrufu için açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir protokol olan PoolTogether, şimdi 500.000 dolardan fazla ödülle Celo'da yayında. Kullanıcılar ödül kazanma şansı için Celo'da PoolTogether'a para yatırabilir ve kazanmasalar bile yatırdıkları paranın tamamı sizde kalır. Bu mümkündür, çünkü ödüller mevduatlardan kazanılan faizle finanse edilir. PoolTogether benzersiz bir “kaybetmeme piyangosu” çünkü katılan herkes parasını saklıyor.

“Araştırma, ödül tasarruflarının, bankacılığı yetersiz insanlar için tasarrufa giden en önemli ve etkili rampalardan biri olduğunu gösteriyor. PoolTogether'ın Kurucusu Leighton Cusak, Celo'daki PoolTogether, banka hesabı olmayanlar ve gelişmekte olan pazarlarda düşük gaz ücretlerinden ve hızlı işlem sürelerinden en fazla yararlanan kullanıcılar için kripto ve DeFi benimsemesini kolaylaştırabilir.

Aave 20 Milyon Dolarlık Teşvik Programıyla Celo'da

Açık kaynaklı ve gözetimsiz bir likidite protokolü olan Aave, kullanıcıların protokole sağlanan kripto varlıklardan getiri elde etmelerini ve varlıkları ödünç almalarını sağlamak için tasarlanmıştır. Tedarikçiler, dijital varlıkları likidite havuzlarına yatırarak getiri elde eder.

Aave şirketlerinin Kurucusu ve CEO'su Stani Kulechov, “Celo'nun mobil öncelikli platformundaki Aave protokolü, dünyanın dört bir yanındaki 6 milyar cep telefonu kullanıcısına kripto getirme, DeFi'nin değerini ortaya çıkarma ve DeFi'yi daha erişilebilir hale getirme potansiyeline sahip. “ dedi.

Curve 14 Milyon Dolarlık Teşvik Programı ile Celo Ortaklığına Gitti

Otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) protokolü olan Curve, geleneksel merkezi olmayan borsaların aksine, piyasalarının likiditesini güçlendirmek için piyasa yapıcı algoritmalar kullanır. Curve on Celo, kullanıcılara kripto para birimlerinde ticaret yapmalarına ve getiri elde etmelerine olanak tanıyan merkezi olmayan bir platform sunar.

Celo'nun yerleşik istikrar mekanizması, onu daha fazla stablecoin benimsemesini sağlayacak ödemeler için heyecan verici bir platform haline getiriyor. Curve Core Ekibi'nden Julien Bouteloup, "Mobil ödemelerin ve DeFi'nin ana akım haline gelmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz" dedi.

Sushi 10 Milyon Dolarlık Teşvik Programıyla Celo'da

Sushi, alım satımı, borç vermeyi ve getiri elde etmeyi kolaylaştıran bir DeFi platformudur. Şu anda, Sushi kullanıcıları Swap özelliği ile varlık ticareti yapabilir ve Celo'da likidite sağlayabilir ve yakında gelecek olan verim çiftçiliği ödülleri ve teşvikleri ile likidite sağlayabilirler. Celo ile Sushi kullanıcıları, Celo'nun Proof-of-Stake (PoS) ağındaki güvenli ve Ethereum uyumlu işlemler aracılığıyla daha yüksek işlem hızlarından ve daha düşük ücretlerden yararlanabilir.

CELO yazının yazıldığı sırada %65 yükselişle 7,25 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ