Kripto dolandırıcılarının yaratıcılıklarını tamamen kaybetmiş gibi görünüyor. XRP yeni bir sahte airdrop kampanyasının hedefi haline geldi

Dikkat: YouTube Dolandırıcıları Sahte XRP Airdropu Düzenliyor

Kripto dolandırıcılarının yaratıcılıklarını tamamen kaybetmiş gibi görünüyor. XRP yeni bir sahte airdrop kampanyasının hedefi haline geldi

2019'un son aylarından başlayarak, kripto dolandırıcılığı YouTube'da oldukça meşhur. Neyse ki, aynı ilkel düzeni takip ettikleri için onları tespit etmek oldukça kolay.

Kutlamak İçin Bir 'Hediye' Daha

Bu sahtekarlığın mekanizması, yazarlarının hayal gücü ile ilgili bazı sorunları olduğunu açıkça göstermektedir. YouTube'da sadece blockchain sektöründen tanınmış kişiliklerin eski röportajlarını yayınlayan bir akış başlattılar. Bugün, okuyucularımızı Litecoin'in (LTC) Charlie Lee ve Ethereum'un (ETH) Vitalik Buterin'iyle bu tür şovlar hakkında uyarıyoruz.

Şimdi, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'un sırası geldi. Bugün, dolandırıcılar, Bay Garlinghouse'un eski bir röportajını sonsuza dek yayınlayan bir kanal başlattı.

Sahte Ripple Airdrop’u

Videonun altındaki açıklamada, bir XRP airdropuna katılma daveti var. Kullanıcı bağlantıyı açtığında, aşağıdakileri belirten bir Telegram makalesine yönlendiriliyor:

Katılmak için 1000 XRP ila 1000000 XRP arasında katkı göndermeniz yeterlidir ve 5000 XRP ila 5000000 XRP arasında hemen gönderdiğiniz adrese geri göndereceğiz.

Sonuç olarak, saf yatırımcılar yazının yazıldığı sırada 290 ila 290.000 dolar arasında kaybedebilirler.

İlkel Dolandırıcılık Nasıl Önlenir

Kriptoyu dolandırıcılara göndermekten kaçınmanıza yardımcı olabilecek iki temel kuralı bir kez daha tekrarlamak istiyoruz.

Kripto devler (Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Binance) asla bir airdrop yapmaz. Eşantiyonlar farkındalığı artırmak için sadece erken aşama coinler tarafından kullanılır.

 Resmi web sitesini daima HTTPS şifreleme ile kontrol edin. Telegram, Medium veya YouTube aracılığıyla hiçbir etkinlik yalnızca resmi kaynak hakkında bildirim yapılmadan duyurulmaz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ