Bir yatırım botu, Aralık ayından bu yana en iyi Bitcoin giriş noktalarını belirliyor ve varlığın limit alımlarını gerçekleştiriyor.

Bir yatırım botu, Aralık ayından bu yana en iyi Bitcoin giriş noktalarını belirliyor ve varlığın limit alımlarını gerçekleştiriyor. Pazartesi günü araç, geleneksel DCA satın alma stratejisini geride bırakarak yüzde 5-10 kar elde etti.

Zamanla, perakende yatırımcılar ve kurumsal yatırımcılar, günlük alım satım, geleneksel DCA dolar maliyeti ortalaması ve alım satım botlarına kadar kripto varlıkları elde etmek için yeni stratejiler geliştirdiler. DCA'da yatırımcılar, fiyattan bağımsız olarak düzenli zaman aralıklarında tek tip miktarda kripto satın alırlar. Amaç, birim başına maliyette genel bir azalma elde etmektir.

DCA, “düşen bir bıçağı yakalamaktan” kaçınmak için bir kripto düşüşü sırasında mükemmel girişi arayan yatırımcıları karşılaştırır .Bir varlığın fiyatı dibe vurmadan önce satın alınmasını ima eden bir ifade. CNF, geçen yıl önde gelen kripto yatırımcıları Cathie Wood ve Warren Buffet'ı gölgede bırakmayı başaran ilginç bir ticari hamster vakasını bile ele aldı.

Botlarla ilgili son olaylarda, bilgili bir Reddit yatırımcısı olan u/Samjhill, "Dip Botunu Satın Al" dediği şeyi kodladı. Araç, Bitcoin (BTC) DCA stratejisinden daha iyi performans göstermeyi başardığı için trend olan bir konu haline geldi. Sam'in yatırım botu, "bir limit stratejisi kullanarak belirli bir varlık için en iyi fiyatı elde etmeyi" amaçlıyor. Yaratılışı fikri, en iyi fiyat girişini elde etmek için manuel bir limit satın alma-sipariş stratejisi öneren başka bir Redditor'dan ilham aldı.

Bot, önce bir kripto varlığının mevcut fiyatının altında birkaç aralıkta limit emirleri yerleştirir. Karmaşık süreç, limit alımları için en iyi giriş noktalarını belirleyen bir geriye dönük test kitaplığına dayanır. Bir emir yürütüldüğünde, süreç yeniden başlar. Sam, aracı Amazon Web Services, Python, Lambda, DynamoDB ve React dahil olmak üzere bir dizi teknoloji girdisini kullanarak oluşturdu. JS. Ticaret botu artık GitHub'da barındırılıyor ve çalıştırma ve işletme maliyetleri "ayda yaklaşık 5 dolar" kadar düşük.

Bitcoin Yatırım Botu DCA Stratejisini Gölgede Bırakıyor

Botun Aralık ayından beri faaliyette olduğunu belirtmek gerekir, ancak Pazartesi günü önemli bir karlılık kilometre taşına ulaştı. Sam'e göre, "madeni para başına fiyat avantajı şu anda yüzde 5-10 civarında daha ucuz ve bunu paranızın karşılığında çok daha fazla dijital para elde etmek olarak da düşünebilirsiniz." Buna  başarıya “kazanma stratejisi” diyor.

Şu anda Sam hem DCA'yı hem de "daha eşit bir dijital  para büyümesi eğrisi elde etmek için" limit stratejisini kullanıyor. Normal DCA yerine yatırım botunu tavsiye edip etmeyeceği sorulduğunda, Sam şu yanıtı verdi:

Yeni başlayanlar için normal DCA muhtemelen daha mantıklıdır, çünkü amacınız muhtemelen mümkün olduğu kadar çok token biriktirmektir. Yolculuğunun ilerleyen zamanlarında olanlar için, zaten iyi bir yığına sahip olabilirler ve maliyet temellerini artırmayı en aza indirmek isteyebilirler ve bundan daha fazla faydalanabilirler.

Şimdilik sistem, Sam'in 2013'ten beri aşina olduğu Bitcoin ile ilgileniyor. Ancak, botu diğer kripto paraları kolayca entegre edebilecek şekilde geliştirdi  ve  gelecekte yapmayı ima ettiği bir şey.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ