Bitcoin, madenci blok ödüllerinin yarıya indirilmesine sadece üç gün kala 10.000 dolarlık psikolojik engelin üstünde BTC kalamadı.

Dipten Almak İsteyenler İçin Bitcoin Seviyeleri

Bitcoin, madenci blok ödüllerinin yarıya indirilmesine sadece üç gün kala 10.000 dolarlık psikolojik engelin üstünde BTC kalamadı.

Blok ödülünün yarıya indirilmesine sadece 2 gün kaldı, Bitcoin (BTC) 24 saat içinde ikinci kez 10.000 $ 'a ulaştı. Cointelegraph Markets ve CoinMarketCap'ten elde edilen veriler, piyasa değerinin en büyük dijital varlığının 10 bin dolarlık değerin üzerinde kalmaya çalıştığını gösteriyor.

Birkaç saat önce fiyat ivme kaybetti ve satın alma hacmindeki düşüş, daha yüksek düşükler modelini kırdı ve Bitcoin'in saatlik ve 4 saatlik zaman diliminde görülen flamaların altına düşmesine neden oldu.

Perşembe günü % 11.81'lik ralliden sonra, bazı trader'lar fiyatın düşük destekleri tekrar test etmek için geri çekilmesini beklediler. Ancak 29 Nisan'dan bu yana, traderkar sürekli olarak her dalışta alım yapıyor. Fiyat da 9.925 $ 'dan yüksek hacimli bir VPVR düğümü tarafından destekleniyor gibi görünüyor ve 8 Nisan'da fiyat bu düğümden hemen sıçradı.

Buna rağmen, Bitcoin'in geri çekilmeye ihtiyacı olduğuna dair işaretler var. Daha kısa zaman aralıklarında, satın alma hacmi önemli ölçüde düştü, RSI da 77'den 63'e düştü ve MACD histogramındaki momentum, fiyat 9.750 $ ile 9.900 $ arasında değiştiği için MACD sinyal çizgisinin altına düştüğü için azalıyor.

 Dipten alma isteyenleri ise fiyatın 9.500 dolar seviyesine inmesini bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ