Kripto para piyasası, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için mükemmel bir yatırım alternatifi haline geldi.

 Ana akım benimsenme bu boğa sezonunu devirirken 2 trilyon dolarlık bir endüstri haline geldi. Bu dijital varlıkların fiyat oynaklığı, insanların kısa sürede iyi bir kâr elde etmelerine yardımcı olduğu için her iki şekilde de çalışır; kırmızı günlerde de önemli kayıplara yol açabilir. Bununla birlikte, en önemli husus, fiyatlardaki dalgalanmanın transferini karmaşık hale getirebileceği veya değişim sırasında bir miktar değer kaybedebileceği değer transferidir. Bu, piyasa oynaklığına karşı istikrarlı bir değer sağladığı için sabit paraların devreye girdiği yerdir, ancak USDT gibi popüler sabit paralar şeffaflıktan yoksundur ve çoğu zaman tartışmalara neden olmuştur. USDT'nin değeri genellikle 1 doların altına düşer ve hatta aşırı piyasa dalgalanmaları sırasında sabitlenmiş değerin üzerine çıkar.


Kripto para piyasasında, stabilcoinler bir tampon görevi görür. Onlar aracılığıyla, büyük sermaye sahipleri, büyük miktarda parayı blok zinciri içinde bir kerede paraya dönüştürmek ve bunlarla ticaret yapmak veya yatırım yapmak için kripto piyasasına girebilir. AED Dirheminin kredibilitesini ve fiyat istikrarını birleştiren düzenlenmiş bir stabilcoin olan DAH dirham işte burada devreye giriyor. DAH, 1:1 AED oranına bağlıdır ve (yaklaşık maliyet = 0,27 ABD dolarıdır). Sadece kripto para piyasasının üretebileceği döviz kurundaki küçük dalgalanmalara izin verilir. DAH, Ethereum ağının üzerine inşa edilmiştir ve minimum döviz kuru dalgalanmalarını sağlamak için ERC-20 protokollerini kullanır.

Dijital bir varlığın değeri, %20 AED / USD ile güvence altına alınır ve %80'i blok zinciri protokolü çerçevesinde bir belirteç verilmesi veya yakılmasıyla güvence altına alınır. Dijital bir varlığın harici bir geleneksel gerçek varlık tarafından %100 tam olarak sağlanması, belirtilen yolla tamamlanacaktır.

DAH'ı Diğer Stablecoin’lerden Ne Ayırıyor?

DAH değerinin ana düzenleyicisi, token sorununun kontrolüdür. Stabilcoin talebi arttığında, fiyatı sabit tutmak için ek bir ihraç yapılır, fiyat belirlenen limiti aşarsa tokenlar yanar. Ayrıca değerin düzenleyicileri, değerdeki maksimum dalgalanmayı belirleyen borsalardır. DAH'ın maliyetinin sabitlenmesinin yanı sıra, belirtecin dağıtımına ilişkin temel bilgiler, belirtecin akıllı sözleşmesinde sabit kodlanmıştır. Akıllı sözleşme doğrulandı ve tamamen düzenlendi.

DAH, çeşitli farklı tokenlar arasında değiş tokuş yapmak için köprü görevi görecektir. Bu, blockchain kullanıcıları arasındaki işlemlere aracılık eden bir arayüz görevi göreceği ve ayrıca çeşitli farklı tokenlar tarafından etkin bir şekilde kullanılabilecek bir ekosistem uygulayacağı anlamına gelir. Dirhem artık azaltılmış oynaklık panosu olarak kullanılıyor. Bir cüzdanı, bir eşanjörü ve ICO'dan sonra ticaretin açılacağı Dirham Ticaret borsası (Dirham.trade) vardır.

DAH ve Habicoin Ekosistemi

Ethereum ağının üzerine inşa edilmesi, DAH'ın geleneksel bir sabit paradan çok daha fazlasını işlemesine olanak tanır. DAH, Habicoin ekosistemi için temel görevi görür. Habi, ayrı bir merkezi olmayan gizlilik odaklı madencilik belirtecidir. Habi, HabiLanS Protokolünü (HLS) kullanır. HLS blok zincirinde tanımlanabilir veya yeniden kullanılan adres yoktur, bu da tüm bu tür işlemlerin dışarıdan rastgele göründüğü anlamına gelir. Böyle bir operasyonla ilgili veriler yalnızca katılımcılara açıktır.

HLS blok zinciri, işlemlerle ilgili gereksiz bilgileri kaldırarak bloktaki veri miktarını azaltan kesme adı verilen bir işlev kullanacak. HLS, blok zinciri ağının genel boyutunu azaltarak veri sıkıştırma sunar. Bu düğümü kullanmak, yeni düğümleri de etkileyecek daha az kaynak kullanarak işlem geçmişini çok daha hızlı kontrol edebilir. Bu da ağa katılmanın maliyetini düşürür ve bir düğümü çalıştırmanın nihayetinde daha çeşitli ve dağıtılmış bir topluluğa yol açabilir.

DIPAY (display.app), çevrimiçi ödemeler için ödeme bilgilerini toplayan ve dünya çapındaki müşterilerden alıcılara ileten bir teknolojidir. Bütün bunlar, henüz kimse tarafından uygulanmayan büyük ölçekli bir projenin uygulanmasını mümkün kılacaktır. Bu dört bileşen, Dirhem için tek bir mekanizma sağlamak üzere birlikte çalışacak.

DAH Token Dağıtımı ve Halka Arzlar

DAH'ın ilk emisyonu, 550000000  DAH'a eşdeğer %5'i ICO'ya tahsis edilecek olan 11.000.000.000 jeton serbest bırakacaktır. İlk madeni para arzı şu şekilde dağıtılır:

● %83 - “Stablecoin”i istikrarlı bir dijital varlık olarak kullanmak için halka arz ilk halka arzı (IPO). (0x72edd6a805cb82c5f8f5c8954b301dc059f29e1b)

● %5 - Kitle fonlaması için yatırımcılara ve akredite yatırımcılara ICO, bir miktar ücret ve ardından ticaret platformlarında satış (en fazla 148.500.000 $). (0xfee6c3ee37857ff3ae73cabba651acafcd7a67a0)

● %3 - ücretler, hibeler ve diğer finansman. (0x10a9e61757b6c5af88053ba42d97fb385879d993)

● %3 - Mühendislik geliştirme, topluluk oluşturma ve pazarlama faaliyetleri için Dirhem fonu. (0x476e0380bae4ace85c60db480341d5926e3a1d7a)

● %6 - içerik oluşturucular, ekip ve geliştirme için. (0xe0b737ebace42bef7385e8e66a75b6e1085fef47)

Token şu anda Coinsbit borsasında DAH / BTC, DAH / ETH, DAH / LTC ve Finexbox borsası: DAH / BTC, DAH / ETH ile listeleniyor.

ICO şu anda yayında ve 19 Haziran 2021'e kadar devam edecek, kullanıcılar ilk satın alma aşamasında %25 indirimle DAH satın alabilirler. ICO aşamasının bitiminden sonra firma, kullanımların toplam stake edilen coin sayısı üzerinden %0,8 ödül kazanacağı 100 günlük bir stake dönemi de düzenleyecek.

P2PB2B borsasında Dirham tokeni için halka arz oturumu açık. Kullanıcılar, market satışlarında %9 bonus ile alışverişlere katılabilirler. Oturum süresi 14 gündür, satış, halka arz oturumunun bitiminden sonra Finexbox, Coinsbit ve P2PB2B'de mevcuttur. Mevcut çiftler: DAH / BTC, DAH / ETH, DAH / LTC, DAH / DASH, DAH / USD.

Dirham hakkında daha fazla bilgi edinmek için Dirham.app'i ziyaret edin

Kayıt anahtarı: https://dirham.app/?ref=8FwYdc (sadece anahtarla kayıt).

Twitter : https://twitter.com/dirhamtoken

Facebook : https://www.facebook.com/groups/738844056812189

Telegram : https://t.me/dirhamtoken

Discord: https://discord.com/invite/DRyr99vUSJ

Media Bağlantıları :

İrtibat Kişisi : İcra Direktörü André

Firma Adı : Dirhem

İletişim Numarası : +90 538 335 13 78

Ülke : Türkiye

Şehir: Antalya

E-posta: [email protected]

Web sitesi : https://dirham.app/

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ