İki büyük kripto para birimi değişimi yakında Walt Disney Corp.'a sahip olabilir.

Disney, Bitstamp Hissesiyle 13.2 Milyar Dolarlık Anlaşma Yaptı

Kore Herald'ın 17 Nisan'da bildirdiği Güney Koreli İngiliz günlük haber bülteninde, 13 milyar dolarlık bir hisse senedi anlaşması geçerse, iki büyük kripto para birimi değişimi yakında Walt Disney Corp.'a sahip olabilir.

Başka bir yayına konuşan bir bankacılık endüstrisi kaynağına atıfta bulunan Joongang Ilbo, Korea Herald, çevrimiçi oyun devi nxc Corporation, Jung-ju Kim'in şirketteki %98.6 hissesini satmayı planladığını açıkladı.

NXC, Güney Kore'nin Korbit ve Avrupa platformundaki Bitstamp borsasında Belçika'nın bir yan kuruluşu olan Borsası'nda hisse sahibi olan Nexon'un% 47'sine sahiptir.

Özkaynak alımı, 15 trilyon kazanç (13,2 milyar $) değerinde olacak ve Disney'in kripto para birimi döviz endüstrisinde tesadüfi bir dayanak noktası olması durumunda önemli bir kazanç sağlayacaktır.

Bitstamp, halen Slovenya'dan gelen ve halen faaliyette olan en eski büyük borsa olup Korbit 2013'te faaliyete başlamıştır.

Ne Nexon ne de ilgili borsalar henüz basın söylentileri hakkında kamuoyuna yorumda bulunmadı.

Bugüne kadar, Disney'in kripto para birimi ile ilgisi yoktu, Dragonchain blok zinciri, 2017 yılının ilk madeni para teklifine (ICO) 13 milyon dolar civarında bir artışa rağmen, saçak bir proje olarak kaldı.

Cointelegraph'ın da bildirdiği gibi, geçen hafta Güney Koreli değişim alanına bir başka büyük yatırım gördü, Bithumb'un ortak platformu sahibi bir Japon Blockchain fonundan 200 milyon $ fon sağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ