Ditto Music, müzisyenler ve distribütörler için bir nimet olabilecek bir blockchain kayıt teknolojisi olan Bluebox'ı piyasaya sürecek.

Ditto Music, Hızlı Blockchain Çözümü Sunan Uygulamayı Başlattı

Ditto Music, müzisyenler ve distribütörler için bir nimet olabilecek bir blockchain kayıt teknolojisi olan Bluebox'ı piyasaya sürecek.

Tüm Bunlar Ne Hakkında

Ditto Müzik CEO'su Lee Parsons’a göre, sorun, yanlış yerleştirilmiş meta verilerin sonuçta tükenebileceğidir.

Son zamanlarda Ditto, yanlış sanatçıya 60.000 pound sterlin (80.000 $) telif ödemesi yaptı. Parsons, doğru sanatçıyı kendi cebinden ödemek zorunda olduğu bildirildi.

Ancak Bluebox, sanatçıların telif hakkı kaydı, yayıncılık ve mekanik bölümler gibi yasal endişeleri ele almalarına izin verecektir. Uygulama, yasal olarak bağlayıcı akıllı sözleşmeler etrafında müzik kaydeder ve bu kodlara yazılır ve anında içerik telif hakkı ile korunur.

"Orada milyarlarca dolar hak talebinde bulunulmamış telif hakkı var," diyor Parson ve ekliyor:

"Blockchain, milyonlarca sanatçının haklı olarak onların ne olduğunu iddia etmesine yardımcı olabilir."

Daha Geniş Görüş

Geçen yıl 100 milyon dolarlık telif ücreti ödeyen Ditto Music, Ed Sheeran, Sam Smith ve Royal Blood gibi 250.000 sanatçıyı listeledi. Bluebox, bir kaydın ömrü boyunca telif hakkı ödemelerini ayırmak ve sistemdeki oyunları doğru bir şekilde izlemek için tasarlanmıştır.

Parsons, bunun daha fazla şeffaflık ve daha ayrıntılı raporlama oluşturduğunu ve bunların her ikisinin de dijital hizmetlerden daha yüksek toplama oranları elde etmesi gerektiğini savunuyor.

Ditto, “sanatçıların şu anda yaşadığı kazanç kaybını büyük oranda azaltarak” daha yüksek toplama oranlarını [artırırken] teşvik ettiğini iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ