Terra'nın yeni LUNA 2.0 Tokeni, 30 Mayıs'ta birim başına 11,33$'a ulaştıktan sonra, son iki haftada %54 değer kaybetti. Bu arada, ihbarcı Fatman, Terra'nın kurucu ortağı Do Kwon'u UST'den birkaç ay önce 2,7 milyar doları nakde çevirmekle suçladı.

LUNA 2.0 Token Son 2 Hafta Boyunca %54 Düştü

LUNA 2.0 yeniden doğuş jetonu , son iki hafta boyunca piyasa performansı açısından son derece cansızdı.

Terra'nın 2.0 zinciri, defillama.com istatistiklerine göre Stader defi uygulamasında yaklaşık 1,32 milyar doları kilitledi. Terra Classic zincirinin bugün de tanımlı olarak kilitlenmiş toplam 10.54 milyon $ değeri var ve 3.11 milyon $'ı Terraswap'ta ve 2.47 milyon $'ı Anchor'da tutuldu.

LUNA 2.0, 12 Haziran 2022

Son iki hafta boyunca, LUNA 2.0 birim başına 11.33$'a ulaştıktan sonra, yeni LUNA son 14 gün içinde %54 oranında değer kaybetti. 2.0 blok zinciri ilk kez piyasaya sürüldüğünde, kripto para başına 18.87 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %86 aşağıda.

LUNA 2.0'ın küresel ticaret hacminde 135 milyon $ yeri var ve bu, düşüşten önce görülen luna classic (LUNC) hacmine kıyasla sönük kalıyor. LUNA 2.0 ticaret hacmi açısından en büyük borsalar arasında Bitrue, Okx, Huobi Global, Kucoin ve Gate.io yer alıyor. LUNA 2.0'ın bugün en iyi beş ticaret çifti sırasıyla USDT , USD, USDC, EUR ve ETH'dir.

Terra Kurucu Ortağı Do Kwon Gölgeli Eylemlerle Suçlanmaya Devam Ediyor — Muhbir Fatman, Kwon'un UST Çöküşünden Önce 2,7 Milyar Dolar Nakit Aldığını İddia Ediyor

LUNA'nın piyasa performansı o kadar sıcak olmasa da, ayı piyasasında sıkıntı çeken çeşitli kripto varlıklarının yanı sıra Do Kwon, ihbarcı Fatman tarafından hala şüpheli eylemlerle suçlanıyor .

Üç gün önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) terrausd (UST) çöküşünü ve Terraform Labs (TFL) şirketini araştırdığını bildirildi. 11 Haziran 2022'de Fatman, Kwon'u UST serpintisinden birkaç ay önce Terra projesinden 2,7 milyar dolar çekmekle suçladı.

Fatman, “Bazılarınız ayda 80 milyon doların kötü olduğunu düşündü” diye tweet attı. "Bu bir şey değil. İşte Do Kwon, Degenbox sayesinde sadece birkaç ay içinde 2,7 milyar doları (33 x 80 $ [milyon]) nasıl nakit paraya çevirmiştir: LUNA [ve] UST sisteminden likiditeyi ve USDT gibi sabit paraları boşaltmak için mükemmel mekanizma.”

Fatman, net borçlanma protokolü Abracadabra'nın Degenbox'ının ve SPELL ve MIM gibi belirteçlerin "UST çiftine daha derin çıkış likiditesi" sağlamak için kullanıldığını söylüyor. Muhbir, Kwon'un MIM/UST havuzu aracılığıyla 2.719 milyar $'a kadar sabiti hareket ettirmeden nakit çekebildiğini söyledi.

'Merkezileştirilmiş stablecoin'ler eninde sonunda sizi hırpalayacak.' Öyleyse neden UST'den USDT ve USDC'ye 2,7 milyar doları nakde çevirdi?”

Do Kwon Suçlamaları Reddetti, 'Para Gerçekten Çok Umurumda Değil' Dedi

Ancak Do Kwon , UST çöküşünden önce 2,7 milyar doları nakde çevirdiği iddialarını yalanladı . Fatman'ın onu suçladığı gün Kwon, "Bu açık olmalı, ancak herhangi bir şeyden 2,7 milyar dolar kazandığım iddiası kesinlikle yanlış" dedi. Kwon ayrıca Twitter hesabını özel moda ayarladı ve yalnızca bir tweet'teki Kwon etiketli kişiler yanıt verebiliyor.

Kwon, "İki çelişkili iddia var gibi görünüyor: Do'nun cüzdanları doxxed ve hala luna'sının çoğuna airdrop yoluyla sahip [veya] Do tüm tokenleri milyarlarca dolar yapmak için terk etti," diye devam etti Kwon. "İdeal bir çizgi seçilmelidir." Terra kurucu ortağı şunları ekledi:

Tekrarlamak gerekirse, son iki yılda kazandığım tek şey TFL'den nominal bir nakit maaş ve a) ihtiyaç duymadığı ve b) gereksiz parmak izine neden olmak istemediği için kurucumun jetonlarının çoğunu almayı erteledi.

Twitter'da insanlar, LUNA'nın şöhretinin zirvesindeyken insanlara "fakir" demekle karşılaştırıldığında, Kwon'un nasıl çok daha alçakgönüllü olduğunu tartıştı. Diğerleri, Kwon'un Abracadabra'nın kurucusu Daniele Sesta ve "SPELL bagholders" hakkında "büküldüğü" bildirildi.

İddialar, SPELL, MIM ve Abracadabra'nın Degenbox'ı gibi tokenlerin Kwon UST'nin daha sert stabilcoin varlıklarına sifon etmesine yardımcı olmak için kullanıldığını söylüyor. Abracadabra ve Sesta, Wonderland TIME fiyaskosu ile geçmişte tartışmalardan paylarına zaten sahip oldular .

Terra'nın kurucu ortağı Kwon, Twitter'da onun para çekmesi hakkında söylenenlerin hiçbirinin doğru olmadığını vurguladı. Kwon Cumartesi günü yaptığı açıklamada , "Umarım açıktır - fazla bir şey söylemedim çünkü mağdur rolü oynamak istemiyorum, ancak kazada sahip olduklarımın çoğunu da kaybettim" dedi. 2,7 milyar dolar.

“Bunu defalarca söyledim ama gerçekten parayı pek umursamıyorum. Lütfen kanıtlanmış ve doğru şeyler söyleyin - kaybeden herkesin acısını artıran yalanlar yayıyorsanız, "diye ekledi Kwon.

Bu arada Fatman, Kwon'u kirli numaralarla suçlamaya devam ediyor ve muhbir, Kwon'un görünürdeki eylemlerini veya mevcut yorumlarını ve çürütmelerini eleştirmeyi bırakmıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ