Luna Foundation Guard, çöken UST stablecoin'ini kurtarmaya çalışırken 80.000 BTC zulasını bozdurduktan sonra şu anda sadece 313 BTC'ye sahip ve sonunda başarısız oldu.

Do Kwon

Luna Foundation Guard, çöken UST stablecoin'ini kurtarmaya çalışırken 80.000 BTC zulasını bozdurduktan sonra şu anda sadece 313 BTC'ye sahip ve sonunda başarısız oldu.

LFG, kalan UST kullanıcılarını telafi etmek için 90 milyon doların biraz üzerinde olan kalan varlıkları kullanmaya çalıştığını söyledi.

Geçen hafta boyunca, kripto çevrelerinde UST ve LUNA'nın çöküşü üzerine gevezelik hakim oldu, ikincisi şu anda 0,0018 dolardan işlem görüyor, çünkü çok istikrarlı olmayan madeni para geçen gün yüzde 36 daha düştükten sonra şimdi 0,11 dolardan işlem görüyor. Yeni haftaya rağmen UST, bu sefer kendi rezervi için manşetleri kapmaya devam ediyor. Luna Foundation Guard'ın bugün açıkladığı gibi, bir hafta önce 80.000 BTC'nin üzerinde olan elinde sadece 313 BTC var.

Terra'nın kurucusu Do Kwon, Satoshi Nakamoto'nun kendisinden sonra BTC'nin en büyük ikinci sahibi olmak istediğini cesurca iddia ettikten sonra tüm haberlere çıkmıştı. Planı, UST algoritmik sabit parası için bir rezerv olarak 10 milyar dolarlık önde gelen kriptoyu ele geçirmekti. Her şey alevler içinde kalmadan önce, LFG aracılığıyla 3,5 milyar dolar biriktirmeyi başarmıştı.

Bugün, LFG Rezervlerine Ne Olduğunu Açıkladı

8 Mayıs'ta UST'nin fiyatı düşmeye başladığında, LFG, stabilcoin arzını azaltmak ve aslında fiyatını yükseltmek için kripto zulasını UST'ye dönüştürmeye başladı. Kuruluş bunu "doğrudan zincir üzerinde takaslar gerçekleştirerek ve BTC'yi Vakıf ile büyük boyutlu ve kısa sürede ticarete girmelerini sağlamak için bir karşı tarafa aktararak" yaptı.

10 Mayıs'a kadar UST hala düşüşteydi ve LUNA ve UST'nin üreticisi Terraform Labs (TFL), toplam 1,1 milyar UST karşılığında 33.000 BTC sattı. İki gün sonra, LFG, LUNA için 883 milyon UST takas etti ve bir yönetişim saldırısına karşı koruma sağlamak için bir dizi doğrulayıcıya pay etti.

Tüm bunlardan ve diğer işlemlerden sonra, yedeklerden geriye kalanlar:

LFG ayrıca, kalan fonlarını en küçük sahiplerden başlayarak UST sahiplerine iade etmek için kullanmak için bir plan üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu, Vitalik Buterin de dahil olmak üzere kripto liderleri tarafından öne sürülen ve hatta desteklenen önerilerle uyumludur.

Vakıf şunları kaydetti:

Vakıf, kalan varlıklarını, önce en küçük sahipleri olmak üzere, UST'nin geri kalan [kullanıcılarını] tazmin etmek için kullanmak istiyor. Hala çeşitli dağıtım yöntemlerini tartışıyoruz, yakında yapılacak güncellemeler.

Daha önce, blockchain analitik firması Elliptic, LFG'nin blockchain üzerindeki fonları takip ederek kripto zulasını nasıl işlediğini özetlemişti. Firma, kriptonun satıldığını kanıtlayamasa da LFG'nin Gemini ve Binance'i kullandığını tespit etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ