Bu yazımızda sizlere Dock Coin Nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Dock Coin Nedir? Dock Token Nedir?

Bu yazımızda sizlere Dock Coin Nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Dock Coin Nedir?

Dock.io (DOCK), kullanıcılara kendi dijital kimlik bilgileri ve mesleki başarıları üzerinde kontrol sağlamaya çalışan ilginç bir projedir.

Şeffaf ve güvenli bir kimlik bilgisi paylaşım ekosistemi oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir borsa protokolüdür. Verilerin kontrolünü tamamen kullanıcının elinde tutan Linkedin'in merkezi olmayan bir sürümü olarak düşünün.

İlginç görünüyor, ancak Dock bunu gerçekten başarabilir mi?

Bu Dock incelemesinde size teknolojisi, kullanım örnekleri ve yol haritası dahil olmak üzere proje hakkında bilmeniz gereken her şeyi vereceğiz. Ayrıca DOCK tokenlerinin benimsenme potansiyelini de analiz edeceğiz.

Dock Nasıl Çalışır?

Dock.io platformunda veri paylaşmak basit bir kavramdır. Kullanıcılar platforma istedikleri verileri yükler ve bu verilere kimin erişebileceğine karar verir.

Platformdaki şirketlerle veya uygulamalarla bağlantı kurabilirler ve bu ilişkilerin her biri, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı bir sözleşme ile blok zincirine kaydedilir. Bu, kullanıcıların verilerini kimin görüntüleyeceğini kontrol edebildiği ancak platformun verilerine erişimini kontrol edemediği mevcut merkezi platformlardan kritik bir farktır.

Dock Teknolojisi İçin Kullanım Durumları

Dock ile kullanıcılar verilerini herkese açık şifrelenmemiş bir şekilde paylaşabilir, böylece platformdaki herkes verileri görebilir. Bunlar, adı, eğitimi, çalışma geçmişi vb. gibi kullanıcı tarafından hassas kabul edilmeyen verilerdir. Veriler herkese açık olarak yayınlandığında sonsuza kadar herkese açık kalacağını bilmek çok önemlidir. Verileri kamusal alandan çıkarmanın bir yolu yoktur.

Kullanıcıların verilerini gizli tutmak için şifrelemesi de mümkündür. Veriler varsayılan olarak Dock'ta şifrelenir. Şifrelendikten sonra, yalnızca kullanıcı verilerin şifresini çözmek için bir uygulamanın şifresini çözebilir veya uygulamaya erişim izni verebilir. Bu, kullanıcı verilerinin tamamen bireysel kullanıcının kontrolünde kaldığı anlamına gelir.

Verilerin kendisi çeşitli biçimlere sahip olabilir ve kullanıcı topluluğu teknik incelemeye göre veri biçimlerini seçebilir. Bazı eleştirmenler bunun ne kadar iyi çalışacağını sorguladılar ve veri formatlarının standardizasyonunun gerekli olacağını öne sürdüler. Platform, özgeçmiş ve iş geçmişi veri formatları ile belirtmiştir.

Dock tarafından kullanılan çözüm, uygulamanın hangi veri formatlarını kabul edeceğini işaret ettiği veri formatı sinyallemesi olarak bilinir. Ekip, kabul edilen veri formatları üzerinde fikir birliğine doğal pazar dengesi yoluyla ulaşılabileceğine inanıyor.

Teknik Tarafı

Dock platformu, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve Ethereum'da halihazırda görülen ağ tıkanıklığı göz önüne alındığında, Dock'un özgeçmiş verilerini ve tutması için oluşturulmuş diğer verileri saklaması ve alması mümkün değildir.

IPLD'nin Özellikleri. IPLD.io aracılığıyla görüntüler

IPFS ağı, bir torrent ağına benzer, ancak torrent dosyaları yerine hashing uygulanmış dosyaları depolar. Bu karma dosyalar IPFS düğümleri koleksiyonunda saklanır ve bir kullanıcının bir dosyayı alması gerektiğinde, bunu blok zincirinden ilişkili karma değerini çağırarak yaparlar. Bu, veriyi depolamaya ihtiyaç duymadığından, sadece ilişkili bir hash olduğundan, blok zinciri için ek yükü azaltır.

Platform Ethereum blok zincirine bağlıyken şimdilik ekip, gerekirse gelecekte kendi yerel, bağımsız blok zincirini oluşturmayı düşüneceklerini söyledi.

Dock Veri Paylaşım Modeli

Dock veri paylaşımı, merkezsizlik ve teşvik dünyasında oldukça benzersiz olan platformun tokenomik modeli tarafından kontrol edilir.

İlk fark, ekibin çoğu projede olduğu gibi Ethereum yerine fiat'ta yapılması gerektiğini söylediği DOCK token değeri. Aslında, ICO, Ethereum yerine USD cinsinden değerlendi.

Dock Kullanıcı verilerinin yayılması

Bunun nedeni fiyat istikrarını teşvik etmektir. Kripto para birimi fiyatlarının ne kadar değişken olabileceği iyi biliniyor ve ekip, DOCK tokenini ifade etmek için fiat kullanarak aşırı fiyat dalgalanmalarını önleyebileceklerine inanıyor.

Diğer fark, Dock'un kullanıcılar yerine uygulamalara odaklanan teşvikler yaratma şeklidir.

Dock Uygulama Teşvikleri

Dock sistemi, uygulamaların DOCK tokenları aracılığıyla birbirleriyle veri paylaşması için teşvikler yarattı. Temel olarak, bir uygulama başka bir uygulamadan veri almak isterse, bu veriler için ödeme yapması gerekir.

Bu sistem aynı zamanda uygulamaların verileri biriktirmesini de engeller çünkü veri paylaşımı istemsizdir. Bir uygulamanın başka bir uygulamanın verileri için ödeme yapmasını engellemesinin bir yolu yoktur. Yalnızca kullanıcı, verilerin paylaşılmasını engelleyen kurallar oluşturabilir. Bu şekilde Dock, platformda veri birikimi önler.

Dock Token Nedir?

Dock, ICO'larını Şubat 2018'de başlattı ve 1 milyar toplam arzın % 30'unu her biri 0,08329 dolara satarak 20 milyon dolar topladı. Tokenler Nisan 2018'e kadar ve DOCK tokenının 4 Mayıs 2018'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,242743 $ 'a ulaştıktan hemen sonra yayınlanmadı.

Oradan ayı piyasası devraldı ve token 2018'in geri kalanı boyunca düştü ve nihayet 10 Ocak 2019'da token 0,007543 $ 'a ulaştığında dibe ulaştı. Daha sonra Nisan 2019'da 0,020441'e kadar yükseldi, ancak 13 Mayıs 2019 itibarıyla 0,011445 dolara geri düştü ve ICO fiyatından kabaca% 90 oranında düştü.

Yazının yazıldığı sırada token 0,065 dolar seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ