Bu yazımızda sizlere DODO Coin nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Bilindiği üzere DODO son günlerin dikkat çeken koinlerinden.

DODO Coin Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla Dodo Token

Bu yazımızda sizlere DODO Coin nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Bilindiği üzere DODO son günlerin dikkat çeken koinlerinden.

DODO Coin Nedir?

DODO, Proactive Market Maker (PMM) algoritması tarafından desteklenen merkezi olmayan bir borsa platformudur. Tek token tedarikini destekleyen, kalıcı kaybı azaltan ve traderlar için spread’ı en aza indiren, yüksek sermaye açısından verimli likidite havuzlarına sahiptir.

Ticaret platformu ayrıca, herhangi iki token arasındaki en uygun fiyatları teklif etmek için çeşitli likidite kaynaklarına yönlendiren ve bunları karşılaştıran merkezi olmayan bir likidite toplama hizmeti olan SmartTrade'i de sunar.

Ek olarak, DODO, yeni varlıkların ihracı için likidite havuzu oluşturulmasını engelleyen tüm engelleri kaldırdı - varlık oranları, likidite derinlikleri, ücret oranları ve diğer parametrelerin tümü serbestçe özelleştirilebilir ve gerçek zamanlı olarak yapılandırılabilir.

DODO, bu atılımı temel alarak, izinsiz, fırsat eşitliği sağlayan bir likidite sunan ve aynı zamanda profesyonel zincir içi piyasa yapıcılarına yönelik özelleştirilebilir teknik çözümler sunan Crowdpooling'i geliştirdi.

Ürün Açıklaması

DODO’nun merkezi olmayan borsa ürün paketi, SmartTrade ticareti ve toplama, Crowdpooling / IDO, havuzlar ve madencilikten (likidite madenciliği, ticaret madenciliği ve birleştirici hasat madenciliği dahil) oluşur. Kullanıcıların platformla etkileşime girebileceği çeşitli cüzdan uygulamaları ile entegre edilmiştir.

SmartTrade ticareti ve toplama:

Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilen DODO, aynı ağ üzerinde iki rastgele token arasında alım satım yapılmasını sağlar. SmartTrade özelliği, yatırımcılara en iyi fiyatları vermek için toplu likidite kaynaklarından en iyi emir yönlendirmesini akıllıca bulur. DODO'da alım satım gerçekleştiren kullanıcılar, yatırımcıları DODO tokenleri ile ödüllendiren ticaret madenciliğine katılma seçeneğine de sahiptir.

Kitle paylaşımı:

Kitle paylaşımı, token dağıtmak ve likidite piyasalarını başlatmak için eşit fırsat sunan bir yoldur. Menkul kıymet piyasalarında yaygın olan çağrı açık artırma mekanizmasından esinlenen Crowdpooling, önden çalışan veya bot müdahalesi olmamasını sağlar. Likidite koruma döneminin sağladığı ek güvenlik ve güvence ile kullanıcılar likidite teklif kampanyalarına katılabilir ve destekledikleri projelere gönül rahatlığı ile dahil olabilirler.

Havuzlar:

DODO, likidite sağlayıcılarına DODO Otomat Makinesi ve DODO Özel Havuzu aracılığıyla kendi piyasa yapıcılık stratejilerini oluşturma ve yönetme esnekliği sağlar. Bu tamamen izinsiz, gözetim dışı bir süreçtir ve kullanıcılar, ihtiyaçlarına uygun ideal fiyatlandırma eğrileri ile likidite piyasaları oluşturmak için çeşitli parametrelerle havuzları yapılandırma yetkisine sahiptir.

Madencilik:

Yukarıda belirtilen ticaret madenciliği ve geleneksel likidite madenciliğine ek olarak, havuz yaratıcıları ve likidite sağlayıcıları, DODO platformu kullanıcılarına DODO ile işbirliği yapmaya istekli, gelecek vaat eden projelere kolayca erişim sağlayan Combiner Harvest madenciliğine katılarak da dahil olabilirler. İncelenen projeler DODO'da likidite havuzları oluşturabilir ve bu havuzların likidite sağlayıcıları DODO ödül tokenları alacaktır.

PMM

Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM), yeni bir zincir piyasa yapma modelidir. İşlem-varlık ilişkisini ayıran sabit olmayan işlevli piyasa yapıcı modelinden farklıdır. Varlık oranı ve eğri eğimi gibi parametreler esnek bir şekilde ayarlanabilir. Aynı zamanda, zincirdeki pazar tarafından fiyatları veya fiyat keşfini yönlendirmek için bir oracle makinesi tanıtılabilir. Piyasa fiyatına yakın daha fazla fon toplayacak ve yeterli likidite sağlayacaktır.

Neden DODO

Proaktif Piyasa Yapıcı (PMM) algoritması tamamen şirket içinde geliştirilmiştir ve emir defteri ticaretinin zarif, zincir üzerinde bir genellemesidir. Blockchain üzerindeki operasyonlar için uyarlanmış ve optimize edilmiştir ve piyasa yapımında birçok yenilikçi, esnek kullanım durumu ile yüksek performanslı ve sermaye açısından verimli olduğunu (yüksek hacim / TVL oranının kanıtlayabileceği gibi) kanıtlamıştır.

DODO, yeni varlıkları en düşük maliyetle ihraç etme ve Crowdpooling aracılığıyla oldukça likit sermaye havuzları oluşturma yeteneği sağlar. Başlangıç fiyatı veya tedarik edilen fon ve token oranı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur.

DODO, verimli zincir üzerinde profesyonel pazar yapımını destekler. Herhangi bir proje sahibi, piyasa yapıcısı veya perakende yatırımcısı, piyasa orta fiyatı, likidite derinliği ve spread gibi parametreleri ayarlayarak piyasa yapıcılık stratejilerini etkin ve esnek bir şekilde kapsamlı bir şekilde kontrol edebilir ve uygulayabilir. DODO'daki bu likidite de paylaşılabilir ve diğer zincir içi akıllı sözleşmelerle birleştirilebilir.

DODO hem bir DEX hem de bir toplayıcıdır; Kendi likidite havuzlarına sahiptir ve ayrıca piyasada bulunan herhangi iki token arasında ticareti destekler.

DODO token ekonomi modeli, bir üyelik sistemi ve bir ücret paylaşım mekanizması sunar. DODO, yönetim işlevlerine ek olarak, sahiplerine işlem ücreti indirimleri ve İDO katılım tahsisleri sunar. Sistemin vDODO üyelik kanıtı tokenları, sahiplerine işlem ücreti temettüleri ve üyelik ödüllerinin yanı sıra DODO sahibi avantajlarından yararlanma hakkı verir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ