Azalan doğalgaz fiyatlarının sıkıntı verdiği Kanada Alberta'dan bir üretici, şirketin ana hatlarını iyileştirmek için oldukça yenilikçi bir çözüm getirdi. Kanada'nın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden Iron Bridge Resources (IBR), inatla düşük fiyatlarla doğal gaz satmak yerine üretiminin bir bölümünü elektrik üretmek üzere kullanacak ve aynı yöntemi kullanarak bir kripto madencilik tesisi kuracaklarını açıkladı.

Bu yeni stratejiyi uygulamak için IBR, tamamen yeni olan kriptokrasi madenciliği ve barındırma tesisini denetlemekle görevli olan Demir Zinciri Teknolojileri (ICT) adı altında bir yan kuruluş kuruyor.

IBR, bir basın bülteninde, önümüzdeki maden tesisinin Alberta'daki Elmworth'teki petrol ve gaz sahasında olacağını belirtti.

IBR'nin petrol ve doğalgaz şirketi olarak radikal olarak farklı stratejik hareketi, her bir bitcoin şu an 9000 dolardan fazla fiyatlandırılmış durumda ve bu da kripto madenciliği çiftliklerinin yüksek enerji taleplerini göz önüne almasına rağmen 1.98 dolarlık doğalgaz fiyatını cazip hale getiriyor.

Iron Bridge Resources CEO'su Rob Colcleugh, "Blockchain hareketine katılmaktan büyük heyecan duyuyoruz ve yeni teknoloji ekibimizle birlikte, işlem hızlarını artırmaya ve işlem maliyetlerini düşürmeye yardımcı olarak ekosisteme katkıda bulunmayı umuyoruz" dedi.

Colcleugh şunları söyledi:

"Temiz, düşük fiyatlı gazımızı elektriğe dönüştürdüğümüz ve daha sonra bu elektriği üçüncü parti maden ekipmanları için kripto madenciliği ve ev sahipliği platformlarına karlı bir şekilde yönlendirmek için IBR ortaklarımızdan artan doğalgaz taleplerinden faydalanmaları bekleniyor."

Yeni yaklaşım Kanada’da ilgi ile karşılandı        

IBR’nin şimdiye kadar, madencilikte sadece bitoin, ancak ihtiyaç duyulursa altcoinlere de odaklanma esnekliğini sürdürmeyi planlıyor.

Burada, ICT'nin pilot kripto madenciliği projesinin, IBR'nin zengin altyapısı ve kaynak havuzu nedeniyle çok düşük bir başlangıç maliyeti doğuracağına dikkati çekiyor. Ek olarak, kripto madenciliği faaliyetlerinin gerçekleşeceği Elmworth hidrokarbon işleme tesisi, bir miktar elektrik üretmektedir. BİT'nin ilk aşamada 700 kW'lık çok düşük maliyetli enerji tahsis edileceği çok hızlı bir şekilde bildirilebilir.

 Şirketin değerlendirmelerine göre, IBR şu anda 45 MW madencilik tesisine yeteri kadar fazla doğal gaz üretiyor. Bu arada şirket, ticari projeler üzerinde gelecekte işbirliği olasılığını görüşmek üzere diğer doğal gaz üreticileriyle de görüşüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ