Kanadalı et şirketi Meatme, artık kripto ödemelerine izin verdiğini söyledi. Binance Academy, Dogecoin'i şöyle tanımlıyor: “Dogecoin (DOGE), Litecoin kod tabanındaki bir çataldan kaynaklanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir.

Kanadalı et şirketi Meatme, artık kripto ödemelerine izin verdiğini söyledi. Binance Academy, Dogecoin'i şöyle tanımlıyor: “Dogecoin (DOGE), Litecoin kod tabanındaki bir çataldan kaynaklanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Adından da anlaşılacağı gibi, büyük ölçüde 2013'te İnternet'i kasıp kavuran Doge meme'sine dayanıyor. Orijinal görüntü, iç monologu komik sans yazı tipinde görüntülenen Shiba Inu ırkından bir köpeği tasvir ediyor.

“Oregon'dan bir programcı olan Billy Markus, başlangıçta bir tür 'şaka' kripto para birimi fikriyle ortaya çıktı. Daha kaygısız bir madalyonun ana akımın dikkatini çekme şansının Bitcoin'den daha yüksek olacağını düşündü. Aynı zamanda, Adobe'den Jackson Palmer, şimdi silinen bir tweet'te 'Dogecoin'e yatırım yapmak, kesinlikle bir sonraki büyük şey bu' olduğunu belirtti.

“Biraz cesaretlendirmenin ardından Palmer, dogecoin.com'u oluşturmaya devam etti. Markus, lansmanından kısa bir süre sonra web sitesine rastladığında, bunu gerçeğe dönüştürmek için Palmer'a ulaştı ve şu anda Dogecoin olarak bilinen şey üzerinde çalışmaya başladı. Piyasaya sürüldükten sonra, kripto para birimi sosyal medyada hızla yayıldı. Aylar içinde, multi-milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı…

“Dogecoin, Luckycoin adlı bir Litecoin (LTC) çatalına dayanmaktadır. Ancak, o zamandan beri protokolde kayda değer değişiklikler yapıldı. Bitcoin'e benzer şekilde Dogecoin, blokların İş Kanıtı aracılığıyla eklendiği bir blok zinciri kullanır.Litecoin'in bir türevi olarak Dogecoin, Scrypt algoritmasını devraldı. Dogecoin geliştiricileri, herhangi bir rekabetten kaçınmak ve güvenlik risklerini azaltmak için birleştirilmiş bir madencilik modeline geçti, bu da Litecoin madencilerinin aynı anda Dogecoin kazanabileceği anlamına geliyor…

“Dogecoin madenciliği bir dakikalık blok süresini hedefliyor ve 10.000 DOGE blok ödülü veriyor. Maksimum birim arzı yok ve yüz milyardan fazla zaten dolaşımda. Meraklılar, dijital  paranın harcanmasını teşvik ettiği ve erken benimseyenlerin orantısız bir şekilde kâr etmesini engellediği için herhangi bir sınırın kaldırılmasını iyi bir seçim olarak görüyorlar.

Dün, müşterilerin en sevdikleri çiftçilerden ve balıkçılıktan istedikleri kesimleri seçmelerine ve kapılarına teslim etmelerine izin vererek “tarladan sofraya” kolaylaştıran Vancouver, BC merkezli şirket Meatme, kripto yardımıyla kripto ödemelerini desteklediğini duyurdu. ödeme işlemcisi BitPay.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ