Dogecoin çekirdek geliştiricisi Patrick Lodder, ağın yaklaşan v1.14.6 sürümü için yayınlanan planı paylaştı.

DOGE Mütevazı Bir Rallinin Tadını Çıkarırken Dogecoin Büyük Yükseltme İçin Hazırlanıyor

Dogecoin çekirdek geliştiricisi Patrick Lodder, ağın yaklaşan v1.14.6 sürümü için yayınlanan planı paylaştı. DOGE'nin ana para birimi olarak durumu, destekçileri ve eleştirmenlerin taraf tutmasıyla kararsız kaldı.

Dogecoin (DOGE), v.1.14.6'ya hazırlık olarak yeni bir dizi ağ değişikliğini dahil etmeye hazırlanıyor. Bu ay piyasaya sürülecek olan güncellemeler, diğer yükseltmelerin yanı sıra Dogecoin'i daha savunmasız ve kullanımı kolay hale getirmeyi amaçlıyor.

Projenin temel geliştiricilerinden Patrick Lodder, yakın zamanda Dogecoin'in yaklaşan güncellemesi için plan yayınladı. İçinde üç kategoriye ayrılan çeşitli yaklaşan özellikler vardır: olması gerekenler, olması gerekenler ve olması gerekenler.

Dogecoin'e Giden Yol v.1.14.6

İlk kategoride Dogecoin, bilinen ve potansiyel ağ güvenlik açıklarını düzeltmek de dahil olmak üzere altı değişikliği zorunlu hale getirdi. Ayrıca bu grupta, ücretlerini daha uygun hale getirmenin yanı sıra Dogecoin Core cüzdan korumasını artırmak. Ayrıca ağ, kullanımı kolay yazılım dağıtım yöntemi gitian betiğini kullanmayı ve adres mesajlarını daha iyi işlemeyi amaçlamaktadır. Olması gerekenler bölümünde ayrıca "bazılarının sahip olabileceği" ifadesi de yer alıyor.

Olması gerekenler kategorisinde, diğerlerinin yanı sıra iki bağımlılık güncellemesi ve bir temizleme bulunur. Burada Lodder, Dogecoin tarafından geliştirilen ekibin bu değişiklikleri başarmak için çabalaması gerektiğini belirtiyor.

Son kategori, Lodder'ın "olması güzel şeyler" dediği, sürümün onsuz yapamayacağı değişikliklerdir. Bunların arasında artan kullanım kolaylığı, temizlik, performans yenilemeleri ve hala taslak aşamasında olan diğerleri var.

Sürüm planına göre, yükseltme 1 Temmuz 2022'ye kadar hazır olmalıdır. Topluluğun yükseltmeye nasıl tepki vereceğini göreceğiz. Şimdilik, DOGE yüzde 3,2 artışla 0,085 dolardan işlem görüyor.

Tesla'nın Technoking tarafından onaylanmasından bu yana, Bitcoin spin-off'u, kripto endüstrisinin en sevilen meme tokenlerinden biri haline geldi. Daha yakın zamanda Musk, Tesla elektrikli araçlar dışında DOGE'de SpaceX  uzay araştırma şirketi ürünleri için ödeme yapmayı planladığını duyurdu.

Bir başka etkili Dogecoin savunucusu, California senatosu seçilmiş Dr. Timothy Ursich. Ülkenin içler acısı enflasyonunun etkisiyle aday, kazanırsa DOGE'yi eyalette yasal ihaleye çıkarmayı planlıyor. DOGE'yi halkın para birimi haline getirme hareketini ilerletmek için bir hayırsever, Nisan ayında Dogecoin Vakfı'na 1 milyon DOGE tokeni bağışladı.

Ancak o zaman bile, Dogecoin'in ana para birimi olma arayışını engelleyen birçok doğal sorunu var. Robinhood CEO'su Vladimir Tenev'e göre, tokenin işlem hızını ve işlem maliyetini düşürmesi gerekiyor. Dogecoin'in arzının sonsuz olması, amacına yardımcı olmuyor.

Kurucu ortak Jackson Palmer, daha büyük endüstri ile birlikte DOGE'yi de eleştirdi. Mühendis, yedi yıl önce tüm endüstrinin kapitalizmle dolu olduğunu söyleyerek projeden ayrıldı. Daha yakın zamanlarda, Palmer, Elon Musk ile bir Twitter yüz yüze görüşmesi yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ