Orijinal meme parası Dogecoin (DOGE), daha geniş kripto para birimi piyasasının değer kazanmasıyla geçen ay sağlam kazançlar gördü.

Orijinal meme parası Dogecoin (DOGE), daha geniş kripto para birimi piyasasının değer kazanmasıyla geçen ay sağlam kazançlar gördü.

Özellikle, Dogecoin, CoinMarketCap'ten alınan Finbold tarafından hesaplanan verilere göre, 17 Temmuz'daki 0,064 dolardan 16 Ağustos'ta 0,086 dolara tırmanarak %34,36 arttı.

Yayınlandığı tarihte, DOGE son 24 saatte %14,72 ve önceki haftaya göre %20,42 daha yükseldi.

Dogecoin 1 aylık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Geçen ay, piyasa değerine göre 10. sıradaki kripto para birimi, toplam değerine 3 milyar doların biraz üzerinde bir katkı sağlayarak 8.44 milyar dolardan 11.49 milyar dolara yükseldi.

Dogecoin 1 aylık piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Ödemeler için Dogecoin

Alphabet, sektöre 1,5 milyar dolar pompalayan dünyanın en büyük blok zinciri dostu yatırımcısıdır. Bitcoin madencileri, kripto piyasası oynaklığı azaldıkça Temmuz ayında %60 daha az BTC sattı.

Bitcoin, kısa vadeli düzeltmeye rağmen ılımlı fiyat artış trendini koruyor.

DOGE tırmanışının arkasındaki nedenleri analiz ederken, 11 Ağustos'ta milyarder yatırımcı Mark Cuban, geçtiğimiz günlerde Cardano(ADA) sahipleriyle bir görüşme gerçekleştirdi ve Dogecoin'in ödeme yapmak için ADA'dan daha pratik bir seçim olduğunu söyledi.

Cuban, Twitter'da 8,8 milyon takipçisine Cardano blok zincirinde daha fazla uygulama çalıştırabilse bile Dogecoin'in halen daha fazla kullanım sağladığını bildirdi.

“Doge üzerinde çalışabilecek daha fazla uygulama olduğunu söylemedim. Doge için daha fazlası olduğunu söyledim. Kriptoyu kabul eden hemen hemen her yerden bir şeyler satın alabilirim. Bir para birimi olarak ADA'dan daha kullanışlı."

Meme Paraları Perakende Yatırımcıların Geri Dönüşünü Görüyor

İlginç bir şekilde, Dogecoin'in son tırmanışı, diğer köpek tokeni Shiba Inu'nun (SHIB) arkasından geliyor ve artan sermaye girişini kaydediyor ve kripto para birimi topluluğu arasında hız kazanıyor.

15 Ağustos'ta, merkezi olmayan finans (DeFi) köpek tokeni, Finbold'un sadece bir gün önce 24 saat içinde SHIB'nin piyasa değerine 1.5 milyar dolar girdiğini bildirdiği için en trend kripto para olarak ortaya çıktı.

Sosyal ticaret platformu Alpha Impact'in CEO'su Hayden Hughes, “Dogecoin ve Shiba Inu, hafta sonu boyunca patlak verdi, perakende yatırımcının geri döndüğüne dair net bir kanıt” dedi.

Özellikle, her iki dijital  para da 2022'nin ilk yarısında cansız bir dönem geçirdi, ancak daha sonra Temmuz ayında bir toparlanma belirtileri sergiledi ve son haftalarda Bitcoin (BTC) gibi büyük sermayeli varlıklar tarafından yönetilen daha geniş piyasa ticaretinin kazanımlarına karşılık gelen kazanımlar elde edildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ