Markus, teklifi reddettiği için DOGE topluluğunun en derin saygısını kazandı. Markus, yalnızca doğru olduğunu düşündüğü şeyi seçtiğini söyledi.

DOGE Topluluğu, Topluluğa İhanet Etmek İçin 14 Milyon Dolarlık Teklifi Reddettiği İçin Kurucu Ortağı Alkışladı

Markus, teklifi reddettiği için DOGE topluluğunun en derin saygısını kazandı. Markus, yalnızca doğru olduğunu düşündüğü şeyi seçtiğini söyledi.

Twitter DOGE topluluğu, DOGE topluluğuna ihanet etmek için önemli bir teklifi reddeden Dogecoin'in kurucu ortağı Billy Markus'u alkışladı. 10 milyar DOGE  yaklaşık 14 milyon $ tutarındaki rüşvet girişimi, Markus'un Dogecoin projesi olarak bilinen ancak Ethereum ağı üzerine kurulu başka bir projeyi teşvik etmesini istedi. Saygın DOGE topluluğu üyesi Vee, Perşembe günü Twitter üzerinden teklifi açıkladı.

Vee ayrıca, bir ev satın almaya gücü olmadığı için Markus'un jestinin asil olduğunu söyledi. Ayrıca, başka bir Dogecoin kurucusunun aynı koşullar altında benzer bir eylemde bulunmasının olası olmadığını söyledi. DOGE topluluğu üyesi, diğer birçok DOGE etkileyicisinin geçmişte topluluğa hızlı para kazanmak ve lüks yaşam tarzlarını finanse etmek için ihanet ettiğini söyledi.

Markus Tepki Verir

Dogecoin'in kurucu ortağı, cevabında, herkesin karar verme ve onları memnun eden şeyi yapma özgürlüğüne sahip olduğu için DOGE topluluğunu hiçbir şeyden korumadığını söyledi. Ayrıca Vee'nin, birçok kripto oyuncusunun tüm bir projeye ihanet etmekten veya ceplerine para koyduğu sürece yasa dışı bir şey yapmaktan çekinmeyeceği yönündeki yorumlarını da yineledi.

Markus, birçok kripto yatırımcısının sadece paralarıyla kumar oynadığını da sözlerine ekledi. Ayrıca, eylemlerini her zaman doğrulayacaklardır. Böylece onları başka türlü ikna etmek neredeyse imkansız hale geliyor. Ancak Markus ayrıca, kimseyi kendisine uygun olmayan bir eylemde bulunmaya teşvik etmemeyi seçtiğini söyledi.

Ayrıca insanları DOGE almaya teşvik etmesi gerektiğini düşünmediğini de söyledi. Markus, yatırım yapmak isteyen herkesin parasını taahhüt etmeden önce böyle bir yatırımı anlaması gerektiğine inanıyor. Dogecoin kurucu ortağı, DOGE topluluğuna bağlı kaldığını ve hiçbir şey için ona asla ihanet etmeyeceğini bir kez daha belirtti.

Ayrıca toplumu kötü aktörlerden korumaya devam ettiğini söyledi. Markus'un güçlü DOGE duruşu, Dogecoin kurucusu Jack Palmer'ı engellemesinin nedenlerinden biri olabilir. Dogecoin'in kurucularından biri olmasına rağmen Palmer, projeyi ve kripto endüstrisini oldukça eleştirdi.

Ancak Twitter'daki bazı kripto savunucuları Markus'un eylemini kınadı. DOGE'nin kurucu ortağını engelleyerek DOGE yanlısı savunuculuğunu çok ileri götürdüğünü iddia ediyorlar. Yılın başlarında Markus, Matt Wallace'ı  popüler bir YouTuber DOGE ticari markasını bencil kazançlar için kötüye kullanma girişimleri nedeniyle dava açmakla tehdit etti.

Wallace, popüler işletmeler arasında Dogecoin'in daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etme bahanesiyle kabul edilen DOGE olarak bilinen bir dijital para birimi başlatmayı planladı. Ancak Markus ve DOGE topluluğu, Wallace'ın planından memnun değildi.

Bu nedenle, YouTuber'dan tokeninin adını değiştirmesini veya DOGE topluluğuyla yasal bir savaşla karşı karşıya kalma riskini almasını istediler. Böylece Wallace, kripto para birimini  ACEPT kabul etmek için tokeninin önerilen adını değiştirdi. Ne yazık ki, kısa süre sonra proje üzerinde bir çekişme yaşandı ve tokenin değeri neredeyse sıfıra indi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ