Milyarder Mark Cuban, Dogecoin hakkında "kesinlikle" 1 $'a ulaşacak diye bir şaka yapıyor.

Dogecoin 1 Dolar mı Olacak? Mark Cuban, Koinin Yeni Yüzü Oldu

Milyarder Mark Cuban, Dogecoin hakkında "kesinlikle" 1 $'a ulaşacak diye bir şaka yapıyor.

Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, basketbol takımının artık dünyanın en büyük Dogecoin kullanıcısı olduğunu gururla duyurdu.

Mavericks'in kripto para birimini kabul etmeye başlamasından bu yana sadece birkaç gün geçti, ancak şimdiden 20.000'den fazla DOGE aldılar.

Dogecoin 1 dolara mı?

Miktar dolar açısından etkileyici görünmese de, Dogecoin Dallas Mavericks hayranları için koin, Bitcoin'den çok daha popüler.

Geçen yıl Cuban, en büyük kripto para biriminin, ana akım çekiciliğinin eksikliğini vurgulamak için yaklaşık 130 dolar kazandırdığını açıkladı.

Cuban, Shiba Inu'dan esinlenen kripto para biriminin, ürünleri için 6.56 milyar daha fazla DOGE coin alırsa "kesinlikle" 1 $'a ulaşacağını tahmin etti. Dogecoin'in hedefe ulaşmak için bu seviyelerden bir yüzde 1.860 daha ralli yapması gerekecek.

"Çünkü yapabiliriz"

Elon Musk'ın kesintisiz Dogecoin tweet'lerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile başını belaya soktuktan sonra, şaka kripto para birimi bir başka milyarder taraftarı kazandı.

Shark Tank sunucusu, alışılmışın dışında bir kararla, ekibinin biletleri ve ürünleri için Dogecoin'i kabul etti.

Mavericks, çok önemli, dünyayı sarsan bir nedenden ötürü Mavs biletleri ve ürünleri için Dogecoin'i kabul etmeye karar verdi.

Galaxy’den Mike Novogratz, Cuban’ın bu tavrını bir "hata" olarak nitelendirdi:

Sanırım Mark orada bir hata yapıyor. Biletlerini ödemenin 15 farklı yolu olsa daha iyi olurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ