Perakende yatırımcılar arasında kripto çılgınlığı yaşanıyor ve her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Perakende yatırımcılar arasında kripto çılgınlığı yaşanıyor ve her geçen gün büyümeye devam ediyor. Genel kripto pazarının birleşik değerlemeleri, son zamanlarda 2,6 trilyon doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) gibi en popüler dijital varlıklardan bazıları da geçen hafta rekor seviyelere ulaştı.

Borsalardaki spot işlem hacimleri, daha yüksek perakende ilgi ve katılım göstererek fırladı. Ayrıca, kurumsal para girişi de rekor girişlerle arttı. Bu olurken, Google'da en çok arama yapılan ilk beş kriptoya bir göz atalım.

Meme Parası Dogecoin En Üst Sıralarda Yer Alıyor

Meme kripto para birimi ve Elon Musk'ın favorisi Dogecoin (DOGE), Google'da en çok aranan kripto para birimi olarak en üst sıralarda yer alıyor. Dogecoin, 2021'de şu ana kadar ABD'de en fazla Google aramasına sahipti. Mem kripto para birimi 2021'de aylık yedi milyonun üzerinde arama alıyor.

Dogecoin (DOGE), bu yılın başlarında bir mega boğa koşusuna tanık oldu ve Mayıs 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,70 $'a ulaştı. Kripto para birimi yüzde 50 oranında geri çekilse de, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Dogecoin o zamandan beri piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi olarak konumunu korudu.

Elon Musk dışında, diğer birkaç milyarder meme kripto para birimini destekledi. ABD Basketbol takımı Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, Mavs'in ürünleri ve biletleri için Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

Coinbase ayrıca profesyonel ticaret platformu Coinbase Pro'da Dogecoin kriptosunu listeledi. Bu, kriptoya bir ticaret hacmi seli getiriyor.

Sıradaki 4 Kripto Para Birimi

Bitcoin (BTC): Dünyanın en büyük kripto para birimi açıkça 2 numarada olmalı. Bitcoin'in Google aramaları ayda ortalama 4.700.000 arama yaptı. Kripto para birimi, toplam kripto piyasası değerlemelerinin 445'ine hükmediyor ve bu da onu hem perakende hem de kurumsal oyuncular arasında en iyi seçim haline getiriyor. Bitcoin ETF'nin son lansmanı gibi kripto para birimi etrafındaki güçlü gelişmeler, daha fazla yatırımcının ilgisini çekti.

Ethereum (ETH): Etheruem, Bitcoin çizgisini takip eder ve ayda 1.800.000 arama ile 3 numaralı trend kripto para birimidir. DApp'lerin, DeFi'nin ve NFT'lerin barındırılması, Ethereum ekosistemini dünya çapında çok sayıda yatırımcı için çekici hale getiriyor. Ethereum 2.0 ile ilgili gelişmeler de ETH fiyatında büyük bir ralli sağlıyor.

Shiba Inu (SHIB): Bu meme kripto para birimi ve Dogecoin'in rakibi bu ay kripto pazarını bastı. Shiba Inu (SHIB) bu ay yaklaşık yüzde 500 artışla ilk on kripto noktasına girdi. Bu meme kripto, ayda ortalama 870.000 kez Google araması yapar.

Cardano (ADA): Ethereum rakibi Cardano (ADA), ayda ortalama 704.000 Google araması ile en çok aranan beşinci kripto para birimidir. 2015 yılında Charles Hoskinson tarafından kurulan Cardano, şu anda piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimidir. Cardano Blok Zinciri kısa süre önce platforma birkaç DeFi oyuncusuna saldıran bir akıllı sözleşme tesisi tanıttı. Bu Ethereum rakibi, muazzam ölçeklenebilirliği ve düşük maliyetli işlemleri ile tanınır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ