Dogecoin'in en son protokol yükseltmesi, libdogecoin güncellemesi aracılığıyla tanıtıldı.

Dogecoin Çekirdek Geliştiricisi Yeni Özellikler, Düzeltmeler ve Geliştirmelerle Libdogecoin 0.1.2 Sürümünü Duyurdu – DOGE, SHIB

Dogecoin'in en son protokol yükseltmesi, libdogecoin güncellemesi aracılığıyla tanıtıldı.
Güncelleme, birinci sınıf memecoini daha işlevsel ve rekabetçi hale getirecek şekilde ayarlandı.

Dogecoin Vakfı, memecoin'in temel geliştiricilerinden biri olan Michi Lumin aracılığıyla, protokoldeki en son gelişme olan libdogecoin 0.1.2'nin lansmanını duyurdu. Lumin tarafından paylaşılan ayrıntılara göre, DOGE'nin kendi kendine egemen bir dijital para birimi olarak genel işlevlerini geliştirmeyi amaçlayan yeni gelişme çok büyük.

Dogecoin, Shiba Inu cinsi köpekte yer alan temasıyla şaka olarak başlayan, kurulan en eski dijital para birimlerinden biridir. Dogecoin, 2013'teki başlangıcından bu yana 9,94 milyar dolarlık piyasa değeriyle büyüyerek 9. en büyük dijital para birimi haline geldi.

Dogecoin ideolojisi, şefi Shiba Inu (SHIB) olan birçok rakip memecoin doğurdu. Daha geniş Web3.0 ekosistemi yeni kilometre taşlarına doğru yükselirken, bir şaka olarak başlayan bu protokollerden bazıları artık teknik olarak Dogecoin'i geride bırakarak daha gelişmiş kullanım durumlarını öne çıkarmaya yöneliyor.

Libdogecoin Güncellemesinde

Libdogecoin'de yer alan en son güncelleme, Dogecoin'in ilkelerini ve ideolojilerini gerçekten yansıtan bir dizi düzeltme sunar. Paylaşılan ayrıntılara göre libdogecoin, adres oluşturmak ve geri yüklemek için Bitcoin cüzdanı ve diğer cüzdanlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir standart olan BIP39 için destek sağlıyor.

BIP39 desteği artık anahtarlara ve anahtarlardan tohum cümlelerinin oluşturulmasına izin veriyor.

“libdogecoin artık birçok dilde anahtarlara ve anahtarlardan tohum cümleleri oluşturmayı destekliyor. Geliştirici olmayanlar için, bu işlevsellik, bir yardımcı program olarak dahil edilen 'böyle' yürütülebilir dosyada mevcuttur ve anımsatıcı ifadeler oluşturmak için kullanılabilir, ”dedi Lumin, yeni iyileştirmeleri açıklayan uzun biçimli tweet'te.

Desteklenen diğer iyileştirmeler sırasıyla BIP32, BIP44 ve SLIP44 standartlarında yer almaktadır.

Büyük bir gelişme olarak, libdogecoin artık mobil uygulamalarda kullanılmak üzere QR Kodlarının oluşturulmasına izin veriyor. Bu, diğer ana akım protokollerde zaten çok yaygın olan bir trend ve bunu Dogecoin'e getirmek, DOGE'yi daha işlevsel bir Çalışma Kanıtı (PoW) protokolü haline getirmeye yardımcı oluyor.

Dogecoin protokolünde yapılan geniş tabanlı geliştirmeleri tespit etmenin bir yolu olarak Lumin, libdogecoin güncellemesinin, protokolü geliştiriciler ve ekosistemdeki kullanıcılar için daha esnek hale getirecek birçok hatayı düzelttiğine dair güvence verdi.

Dogecoin ve Memecoin Rekabet Gücü

Dogecoin, piyasa değerine göre açık ara en büyük memecoin ama artan fayda açısından Shiba Inu ile rekabet ediyor.
Shiba Inu'nun ödeme platformlarına entegrasyonu açısından çok daha fazla büyüdüğünü söylemek güvenli olsa da, Shibarium'un lansmanı, memecoini kendi türündeki protokoller arasında akıllı sözleşme etkinleştirici olarak ayırdı.

Dogecoin, akıllı sözleşmeleri destekleyecek şekilde tasarlanmasa da, kısa ve orta vadede SHIB'i sürekli olarak gölgede bırakmasına yardımcı olabilecek Elon Musk ve diğer ana akım markaların desteği de dahil olmak üzere kendi avantajları vardır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ