Zincir üzerindeki verilere göre, Dogecoin 5.094.129 sahibi ile 136.667.126.383 adet dolaşım arzına sahiptir.

Dogecoin: DOGE %6 Düşerken Elon Musk Twitter

Zincir üzerindeki verilere göre, Dogecoin 5.094.129 sahibi ile 136.667.126.383 adet dolaşım arzına sahiptir.
Piyasa stratejistleri, volatilite kontrolü için Musk'ın tweet güncellemeleriyle birlikte DOGE fiyatını yakından izliyor.
Dogecoin, Tesla CEO'su ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın Twitter satın alma anlaşmasına devam etmesinin ardından son birkaç gün içinde diğer dijital varlıklara kıyasla önemli ölçüde yükseldi. En son kripto fiyatları verilerimize göre, Dogecoin (DOGE), son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 42 artışla 0.084641 dolar civarında işlem görüyor.

Karşılaştırma amacıyla, piyasa değerine göre Doge'ye en yakın meme dijital parası olan Shiba Inu, son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 10 kazandı. Ethereum (ETH) ve BNB, son yedi gün içinde sırasıyla yaklaşık yüzde 19 ve 8 arttı.

Reklamcılara yazdığı bir mektupta Musk, Twitter'ı neden satın aldığına dair spekülasyonların çoğunun yanlış olduğunu belirtti. “Twitter'ı edinme konusundaki motivasyonumu paylaşmak için kişisel olarak ulaşmak istedim. Twitter'ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm konusunda çok fazla spekülasyon yapıldı. Çoğu yanlış oldu," dedi Musk.

Bununla birlikte, Musk geçmişte diğer dijital varlıklar arasında Dogecoin'e öncelik verdiğinden, spekülatif yatırımcılar Doge'un Twitter'ın ödemelerinde bir pozisyon alması üzerine bahse giriyor. Resmi bir duyuru olmadan, Dogecoin üzerindeki küresel spekülasyon, meme lordunu yükseliş duruşuna itti.

Teknik açıdan bakıldığında, Dogecoin'in haftalık 200 MA'sının, mem coin'in Pazar günü 0,77 doların üzerinde kapanması durumunda bir destek seviyesine dönüştürülmesi muhtemeldir. Aksi takdirde, dijital varlık Pazar günü 0,81 doların üzerinde el alışverişi yaparak kapanırsa, düşen trend haftalık grafikte geçersiz olacaktır.

Hal böyle olunca piyasa stratejistleri, Musk'ın tweet güncellemeleriyle birlikte Dogecoin fiyatını yakından izliyor. Ayrıca, ikisi son birkaç yılda büyük bir korelasyon göstermiştir.

Dogecoin Piyasa Görünümü

Mem dijital para endüstrisi, geleneksel dijital varlık pazarından önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi ve bu nedenle Graham yasasını doğruladı. Gresham yasasına göre kötü para iyi parayı kovar.

Gresham'ın 16. yüzyıl gözlemine göre, eğer farklı metaller içeren madeni paralar aynı yasal ihale değerine sahipse, daha ucuz metalden yapılan madeni paralar ödeme için kullanılacak, daha pahalı metalden yapılmış olanlar ise istiflenecek veya ihraç edilecek ve böylece dolaşımdan kaybolmak.

Zincir üzerindeki verilere göre, Dogecoin 5.094.129 sahibi ile 136.667.126.383 adet dolaşım arzına sahiptir. İş kanıtı (PoW) güvenli bir blok zinciri olan Dogecoin şu anda toplam 529.34 (TH/s) hashrate ve 7.44 (M) madencilik zorluğuna sahiptir.

Dogecoin'in vaftiz babası tarafından özel olarak tutulan Twitter ile Dogecoin spekülasyonları yeni bir boğa senaryosunu heceleyebilir.

Özellikle, Dogecoin son ralliden sonra piyasa değerine göre dokuzuncu sırada yer alıyor. 2021 kripto boğa piyasası sırasında Dogecoin en iyi performans gösteren kripto paralar arasındaydı. Meme jetonu, 0,002 doların altında konsolidasyondan 385x'in üzerinde 0,77'ye kadar ticaret yapmak için hareket etti.

q

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ