Yakın tarihli bir video güncellemesinde, popüler kripto piyasası yorum programı "Altcoin Daily", kanalın 1,31 milyondan fazla abonesine seslendi.

Dogecoin (DOGE) İçin Beklenen Tarih Geldi! Ralli Yakın mı?

Yakın tarihli bir video güncellemesinde, popüler kripto piyasası yorum programı "Altcoin Daily", kanalın 1,31 milyondan fazla abonesine seslendi. Buna göre son derece popüler meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin'in (DOGE) fiyatının "patlamak" üzere olduğunu vurguladı. Ancak vurguları temellere dayanıyor. Öncelikle Altcoin Daily işlemlerde dalgalanmaya işaret ediyor. Dogecoin'in büyüme potansiyelinin en önemli göstergelerinden biri, günlük işlem hacmindeki önemli artış. Video, Dogecoin'in Bitcoin ve Ethereum'u geride bırakarak bir milyondan fazla günlük işlemi sürekli olarak onayladığını vurguluyor. Dogecoin, 27 Mayıs 2023 tarihinde tek bir günde 2 milyondan fazla işlem gerçekleştirerek bir kilometre taşına ulaştı. İşlemlerdeki bu artış, transferler için Dogecoin'in artan kullanımına işaret ediyor. Buna göre bu durum potansiyel olarak fiyatını yükseltebilir.

DRC20 Tokenlarının Tanıtımı: Video, Dogecoin işlemlerindeki artışı, Bitcoin blockchain’de basılan BRC20 tokenlerine benzeyen DRC20 tokenlerinin piyasaya sürülmesine bağlıyor. Bu gelişme, Dogecoin ağının işlevselliğini genişleterek özel tokenlerin oluşturulmasına olanak sağladı. Bu, daha fazla kullanıcıyı ve geliştiriciyi platforma çekti. Ayrıca Dogecoin'e olan talebin artmasını sağlıyor. Sonuçta, potansiyel olarak fiyatını yükseltebilir.

Hash gücündeki artış: Dogecoin için bir diğer olumlu gösterge de son birkaç hafta içinde hash gücündeki kayda değer yükseliş. Hash gücü, ağın güvenliğini sağlamak için kullanılan hesaplama gücünü ölçer. Hash gücündeki artış sağlıklı ve güçlü bir ağa işaret ederek daha fazla madencinin Dogecoin'i desteklediğini gösteriyor. Bu artan ağ güvenliği, Dogecoin'i yatırımcılar için daha cazip hale getiriyor. Video ayrıca, Dogecoin'in fiyatının her iki yönde de belirgin bir hareket yapabileceğini öne süren Bollinger Bantları bant genişliği adlı bir teknik analiz göstergesine işaret ediyor. Diğer olumlu göstergeler göz önüne alındığında, video yukarı yönlü bir hareketin daha olası olduğunu gösteriyor. Bu tahmin doğru çıkarsa, Dogecoin'in fiyatında önemli bir artış olacak.

Tarihsel Piyasa Eğilimleri: Videoda, tarihsel olarak Dogecoin'in fiyatındaki bir artışın genellikle daha geniş kripto döngüsündeki bir boğa piyasasından önce geldiğinden bahsediliyor. Bu model doğruysa, Dogecoin'in fiyatındaki bir artış daha geniş bir piyasa rallisine işaret edecek. Buna göre bu durum potansiyel olarak Dogecoin'in fiyatında daha fazla artışa yol açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ