Dogecoin'in (DOGE) ortak yaratıcısının, Web 3.0'ın ve değiştirilemez tokenlerin NFT'ler önemini reddettiği bildiriliyor.

Dogecoin (DOGE) Ortak Yaratıcısı Web3

Dogecoin'in (DOGE) ortak yaratıcısının, Web 3.0'ın ve değiştirilemez tokenlerin NFT'ler önemini reddettiği bildiriliyor. Sydney Morning Herald'ın yeni bir raporuna göre Palmer, internetin daha yeni bir merkezi olmayan versiyonu olan Web 3.0'ın var olmayan bir soruna çözüm olduğunu söylüyor.

"Bence bu Web 3.0 bir çivi arayan bir çekiç ve topluma anlamlı bir şekilde fazla değer katmıyor," dedi.Dijital koleksiyonlarda, köpek temalı meme tokeninin ortak yaratıcısı, NFT'leri çevreleyen hype'ın daha fazla insanı kripto endüstrisine çekmek için kullanıldığını söylüyor.

“Her iki veya üç yılda bir yeni bir anlatı çıkıyor. 2009'da Bitcoin sizi mahveden tüm bu bankaların yerini alacaktı. Sonra birkaç yıl sonra bu işe yaramayınca, anlatıya göre bunun sadece bir değer saklama aracı olduğuydu.

Sonra tekrar ICO'lara ilk dijital para teklifleri döndü, bağış toplamayı demokratikleştirdi ve son zamanlarda sadece tam bir düzmece olan DeFi merkezi olmayan finans  anlatısını inceledik. Artık uzun bir değişen anlatılar dizisinin en sonuncusu olan NFT'lerimiz var, böylece endüstri bir sürü yeni emici alabilir."

Avustralya yayını ayrıca, Palmer'ın gelecek vaadeden merkezi olmayan protokollerin gelişmek için blok zincir teknolojisi veya kripto varlıkları gerektirmediği görüşünde olduğunu bildiriyor.

“Ademi merkeziyetçiliğin büyük bir savunucusuyum, Griftonomics  podcast'inde Twitter'a çok benzeyen merkezi olmayan bir sosyal ağ olan Mastodon'un yaratıcısı olan bir kişi Eugen Rochko vardı. Bir blok zincirine ihtiyacı var mı? Çalışması için kripto para birimine ihtiyacı var mı? Kesinlikle hayır.

Aynı şey pek çok eşler arası protokol için de söylenebilir. Kriptonun yaptığı şey, ürünü insanların spekülasyon yapabileceği bir şey haline getirerek benimsemeyi teşvik etmek ve bu, bu kullanım durumlarının çoğuna hizmet etme yeteneğinin çoğunu baltalamak. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ