Dogecoin topluluğunun pek çok üyesi, Elon Musk'ın DOGE-1 misyonunun DOGE'nin fiyatını 0,50 dolara çıkaracağını umuyor.

Dogecoin: Elon Musk Tarafından Uzay Görevi Başlatıldıktan Sonra DOGE 0,50 Dolara Ulaşacak Mı?

Dogecoin topluluğunun pek çok üyesi, Elon Musk'ın DOGE-1 misyonunun DOGE'nin fiyatını 0,50 dolara çıkaracağını umuyor.
Lansmandan sonra DOGE'nin fiyatının artması muhtemel olsa da, bu dijital varlığı çevreleyen yutturmaca dünya çapında önemli ölçüde azaldığı için 0,5 $ fiyat seviyesine ulaşması pek olası değil.

Dogecoin ekosistemi, Haziran 2022'ye kadar, DOGE'nin fiyatının Aralık 2022'den önce 1$ seviyesine ulaşacağından emindi. Popüler bir Dogecoin etkileyicisi olan Matt Wallace, DOGE'nin 2022'nin sonuna kadar 1$'dan işlem göreceğini tahmin ettiğinde güvenleri daha da arttı. Tahmininden o kadar emin ki popüler haber kaynağı Watcher Guru'ya özel bir röportajda DOGE Aralık 2022'ye kadar 1 dolardan işlem yapmazsa YouTube hesabını sileceğini açıkladı.

Ancak, şimdi Ocak 2023 ve DOGE henüz 1 dolardan işlem görmedi. Bunun yerine, verilerimize göre şu anda 0,07 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, Mayıs 2021'de belirlediği zirve fiyatı olan 0,73 Dolar'dan yaklaşık yüzde 90,5 daha düşük. Dogecoin topluluğunun pek çok üyesi, Elon Musk'ın DOGE-1 misyonunun DOGE'nin fiyatını 0,5 Dolara çekebileceğini umuyor. Ancak Musk'ın DOGE-1 görevinden sonra DOGE'nin 0,5 dolardan işlem görüp görmeyeceğini zaman gösterecek.

Henüz Lansman Tarihi Yok

Ne yazık ki Elon Musk, lansmanın ne zaman gerçekleşeceğine dair herhangi bir olası tarih paylaşmadı. Ayrıca SpaceX ekibi fırlatmayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Olası bir lansman tarihinin tek ipucu, yakın zamanda uzay görevi lansmanının Mart 2023'te veya öncesinde gerçekleşmesi gerektiğini tweetleyen Dogecoin'in UI/UX tasarımcısından geldi.

Misyonun, herhangi bir dijital para birimi aracılığıyla tam fon sağlanan ilk uzay görevi olacağını da sözlerine ekledi. Sözleri doğruysa, uzaya fırlatma önümüzdeki 100 gün içinde veya bugünden itibaren üç aydan daha kısa bir süre içinde gerçekleşmelidir. Yine de SpaceX'ten tarihi onaylayacak ya da yalanlayacak resmi bir açıklama gelmedi.

DOGE'nin Uzay Görevi Lansmanından Sonraki Fiyat Tahmini

Ancak asıl soru, uzay görevi başladıktan sonra DOGE'nin fiyatına ne olacağıdır. Piyasaya sürüldükten sonra DOGE'nin fiyatının artması muhtemel olsa da, bu dijital varlığı çevreleyen aldatmaca dünya çapında önemli ölçüde azaldığından, 0,5 $ fiyat işaretine ulaşması pek olası değil. Ayrıca analistler, küresel finans piyasasındaki gerilemenin bu yıl da devam edeceğini tahmin ediyor. Bu nedenle, kripto paraların ve hisse senetlerinin fiyatları düşmeye devam edecek.

Bu nedenle, uzay-1 görevinin başlatılmasının kripto alanında hararetli bir tartışma konusu olacağına dair hiçbir şüphe olmasa da, DOGE'nin fiyatının 0,5 dolardan işlem görmesi pek olası değil. 2021'deki ünlü yükseliş koşusu sırasında 0,5$ fiyat seviyesini geçmesine rağmen, DOGE yatırımcılarının çoğu şu anda borçlu, çünkü Dogecoin'lerinin her birinin değeri 0,1$'dan az.

DOGE, uzay görevinin başlamasından sonra yüzde 835 oranında artarsa, yalnızca 0,5 dolardan işlem görebilir. Bununla birlikte, devam eden kripto ayı piyasası, bu projeksiyonu olası bir olasılık haline getiriyor. Bununla birlikte Dogecoin topluluğu, Dogecoin ile ilgili diğer proje geliştirmelerinin ağın yerel para biriminin değerinde bir artışa neden olabileceğini umabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ