Yakın tarihli bir rapor, Dogecoin işlemlerinin radyo iletimi yoluyla gönderilmek üzere tasarlandığını ortaya koydu.

Dogecoin: Elon Musk

Yakın tarihli bir rapor, Dogecoin işlemlerinin radyo iletimi yoluyla gönderilmek üzere tasarlandığını ortaya koydu. Radio dodge teknolojisinin, Starlink internet servisi ile çalışan, güvenilir ve düşük maliyetli bir teknoloji olduğu söyleniyor.

Ekip, yatırım kullanımının ötesinde gerçek dünyadaki kullanım durumlarıyla desteklemeye çalışırken, Dogecoin birkaç teknik geliştirmeden geçti. Yakın tarihli bir rapor, Dogecoin işlemlerinin radyo iletimi yoluyla gönderilmek üzere tasarlandığını ortaya koydu. Bir blog yazısında Doge geliştiricileri Mitchie Lumin ve Timothy Stabbing, SpaceX'in Starlink uydu ağının internet olmadan Dogecoin işlemlerini kolaylaştırmak için kullanılacağından bahsetti. Bu, Radiododge Regional Hub'ın neden oluşturulduğunu açıklıyor. Bu, "DogeDesigner" olarak tanımlanan bir Twitter sayfası tarafından onaylandı.

İnternet Erişimi Olmadan Dogecoin İşlemleri

Evet! Radyo teknolojisini kullanmaya odaklanan “Radio Doge” projesi ile mümkün olacak. İnternet erişimi dışındaki kişilerin erişimini sağlamak için Starlink uydu ağı ile birleştirilmiştir. 1. işlem Nisan ayında gerçekleşti.

DOGE'nin radyo iletimi yoluyla gönderilen ilk kripto para birimi olmadığını belirtmekte fayda var. İnsanlar internet olmadan Bitcoin işlemlerine erişmek için "ağ ağı, amatör radyo ekipmanı ve taşınabilir antenler" gibi kavramları kullandılar.

Devamını oku: KIRMA: Bu Akıllı Telefon Özelliği Milyarlarca Kişinin Dünya Çapında Çevrimdışı Bitcoin Göndermesine İzin Veriyor

Bölgesel merkezden yönlendirilen Dogecoin işlemleri

Radio Dodge teknolojisinin, Starlink internet servisi ile çalışan, güvenilir ve düşük maliyetli bir teknoloji olduğu söyleniyor. Raporlara göre, çevrimdışı işlem "HF telsiz üzerinden 150 milden daha uzaktaki Colorado, ABD'deki bölgesel bir merkeze iletildi." İşlemin arkasındaki yazılıma Project Libdogecoin adı verilir. Dogecoin projeleri için bir yapı taşı olarak çalışan "Dogecoin protokollerinin C tabanlı bir kitaplığı" olduğu söyleniyor.

Michi Lumin'e göre, gelecekte düşük maliyetli, açık kaynaklı bir donanım uygulaması kurmaya çalışan daha geniş topluluğun radyo aracılığıyla işlem yapmasına izin verilecek. Şimdilik, demo potansiyel faydasını belirledi. Libdogecoin projesi ayrıca "Dogecoin standart belgeleri, topluluk kanıtı, satış noktası için katman-2 ölçeklendirme ve bu radyo özellikli düğümler" oluşturma planlarına sahiptir.

Dogecoin işlemleri, Starlink uydusu kullanılarak bölgesel merkez dodgecoin test ağından yönlendirildi. Bu girişim, Dogecoin Vakfı'na göre varlığın temel amacı ile uyumludur. Vakıf, Doge'u bir değişim aracı olarak dünya çapında de factor bir para birimi yapmaya çalıştıklarını açıklıyor. Vakıf ayrıca, ekosistemi tabandan benimsemeye hazırlamak için şu anda başka projeler üzerinde çalıştığını da açıkladı. Projenin dünya çapında banka hesabı olmayan 1,7 milyar insandan yararlanabileceğine inanıyorlar. Çaba, Dogecoin topluluğu tarafından övgüyle karşılandı.

Radio Dodge kullanarak internet olmadan ilk Dogecoin işlemi. Dodge, Radio Dodge aracılığıyla internet erişimi olmayan kişilere ulaşacak.

Dogecoin, son yedi gün içinde yüzde 15 düştükten sonra şu anda 0,07 dolardan işlem görüyor. Son gelişmeler muhtemelen fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Ancak bu, genel piyasa performansına bağlı olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ