Elon Musk, kullanıcılar için reklamları azaltmak için Twitter Blue aboneliğinin fiyatını artırıyor.

Dogecoin-Fan Elon Musk Yeni Twitter Özelliğini Duyurdu - DOGE Fiyatını Artırabilir Mi?

Elon Musk, kullanıcılar için reklamları azaltmak için Twitter Blue aboneliğinin fiyatını artırıyor.
Bu hamle ile Dogecoin'in nasıl fayda sağlayabileceği arasında pozitif bir ilişki var.

Amerikan elektrikli araç devi Tesla'nın İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve mikro blog sitesi Twitter Inc'in yeni sahibi Elon Musk, kripto endüstrisi için bir alt ton olabilecek bir hareket olan yeni bir Twitter Blue aboneliğini duyurdu.

Elon Musk, sosyal medya platformunun mülkiyetini devraldığından beri, birçok memecoin savunucusunun kripto paranın büyümesini hızlandırabileceğine inandığı bir dizi girişim başlattı. Musk'ın cumartesi günü paylaştığı bir tweet'e göre Twitter Blue aboneliği zamanla artabilir ve sıfır reklam içerecek.

Bu, Musk'ın göreve gelmesinden bu yana bir reklam veren çıkışı kaydeden sosyal medya platformundaki azalan reklam gelirini yumuşatmak için uzun bir yol kat edecek. Twitter Blue aboneliği şu anda aylık 8 ABD Doları'na mal oluyor ve genellikle Apple ve Google ikilisi tarafından App Store'ları aracılığıyla yapılan ödemeler için uygulanan ücretleri atlamak amacıyla Twitter, aylık abonelik için fazladan 3 ABD Doları alıyor.

Dogecoin Uzun Vadede Nasıl Fayda Sağlayabilir?

Elon Musk, şüphesiz Dogecoin'in en büyük destekçisidir ve kripto para biriminin fiyatını yükseltmeye yardımcı olduğu bir dizi tweet ve jingle ile çok açık olmuştur. Sosyal medya platformunun tüm gelir akışını değiştirmeyi planlayan fikir, şirketin yakında Dogecoin'i ödeme raylarına dahil etmesi ve böylece memecoin'e sahip olan ilgili abonelerin ödeme yapabilmesidir.

Dogecoin bir ödeme belirteci olarak tasarlandı, ancak ilk günlerinde faydası, Twitter veya diğer sosyal medya yaratıcıları için bir bahşiş parası olarak kullanılmasıyla sınırlıydı. Son birkaç yılda Dogecoin, artık birikimini destekleyen bir dizi yüksek profilli yatırımcı ile genel alaka düzeyini artırdı.

Mark Cuban'ın Dallas Mavericks'i de dahil olmak üzere daha birçok firma ve kuruluş, DOGE'de bilet ve ticari ürünler için ödeme kabul ediyor. Elon Musk, Twitter'ı satın almadan önce memecoinin Tesla ürünleri için ödeme olarak kabul edilmesini ve ayrıca Starlink tarafından benimsenmesi için faturalandırılmasını sağladı ve bu da kripto paranın geçerli bir ödeme belirteci olarak dayanak noktasının oluşturulmasına yardımcı oldu.

Bitcoin'in (BTC) ve hatta Ethereum'un (ETH) aksine aynı amaca hizmet eder, ancak DOGE'de gerçekleştirilen işlemler, ikincisine kıyasla nispeten daha düşük bir gaz ücreti alır. Twitter Blue için daha yüksek bir abonelik sunmayı planlayan DOGE, nihayet bir ödeme seçeneği olarak sunulduğunda çok büyük fayda sağlama yolunda ilerliyor.

Fiyat Nasıl Tepki Verebilir?

Dogecoin, Shiba Inu (SHIB) ve Bonk (BONK) gibi diğer popüler memecoin'lerle karşılaştırıldığında şu anda düşük performans gösterse de, topluluğunu nispeten iyi bir şekilde birbirine kenetlenmiş halde tutan nispeten iyi oynaklığa sahiptir.

Bu yazıyı yazarken DOGE, son 24 saatte yüzde 3,43 ve son 7 günlük dönemde yüzde 5,79 artışla 0,08905 dolardan el değiştiriyor. Önceki önemli fiyat sıçramalarına bakılırsa, Elon Musk platformun ödemesi olarak entegrasyonunu duyurduğunda kripto paranın büyük bir yükselişi olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ