Dogecoin, geçen yıl ABD'de Google aramalarında en popüler kripto para birimiydi ve saat hızı Bitcoin'in iki katıydı.

Dogecoin, geçen yıl ABD'de Google aramalarında en popüler kripto para birimiydi ve saat hızı Bitcoin'in iki katıydı. Shiba Inu da başarılı oldu ve yeni nesil kripto para birimleri devleri ele geçirirken Bitcoin ve Ethereum'dan sonra dördüncü sırada yer aldı.

Bu yıl, haber manşetlerinden fiyat hareketlerine ve ünlü bağlantılarına kadar hiç durmadan Dogecoin hakkında Google'da bulundunuz mu? Pekala, yalnız değilsin. Yeni bir araştırma, Dogecoin'in ABD sakinleri için en popüler kripto para birimi olduğunu ve Bitcoin'den iki kat daha fazla eyalette ilk kez ortaya çıktığını gösteriyor. Başka bir meme parası olan Shiba Inu, yeni nesil token çekişiyor gibi göründüğü için dördüncü oldu.

Dogecoin harika bir yıl geçirdi. İster fiyat artışları olsun ister dünyanın en zengin adamı elektrikli otomobil şirketinin ödeme sistemlerine entegre etmekten bahsediyor olsun, her gün manşetlerde yer aldı. Rapçiler Snoop Dogg, Lil' Yachty ve Soulja Boy'dan YouTuber Jake Paul'e, Shark Tank yıldızı ve milyarder yatırımcı Mark Cuban'a kadar ünlüler bu Hype'a sıçradı.

Bu nedenle, DOGE'nin ABD'de en çok aranan kripto para birimi olması şaşırtıcı değil The Advisor Coach tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Dogecoin 50 ABD eyaletinin 23'ünde aramaların zirvesinde yer aldı.

Bitcoin, Dogecoin'in sayısının yarısından daha az olan sadece 10 eyaletle uzak bir saniyede geldi. 8 eyalete sahip Ethereum üçüncü oldu, yine başka bir meme parası olan Shiba Inu, 7'de yakından takip etti. Cardano ve Lithium'un her ikisi de bir eyalet aldı.

Hype, Fiyat ve FOMO, Dogecoin ve Shiba Inu'nun Popülaritesini Artırıyor

Doge'un popülaritesi, yukarıdaki tablonun gösterdiği gibi ABD'ye yayıldı. Massachusetts, New Jersey, Illinois, Wisconsin, Kuzey ve Güney Dakota ve Arizona'daki en popüler kripto para birimiydi. Bitcoin, Connecticut, Alaska, Mississippi ve New Hampshire'daki listelerin zirvesinde yer aldı. Ethereum en çok Georgia, Louisiana, Ohio ve Virginia gibi eyaletlerde popülerdi.

Cardano, Charles Hoskinson'ın yaşadığı tesadüfen değil bir eyalette en üst sırayı aldı . Cardano'nun kurucusunun her zaman tanımladığı gibi "her zaman sıcak, her zaman güneşli, bazen Colorado".

Listedeki en şaşırtıcı isim, Pennsylvania'nın en büyük dijital parası olan Lithium oldu. Lityum, 20 milyon dolarlık bir piyasa değeri ile basın zamanında 0.02867 dolardan işlem görüyor ve listede Binance Coin, XRP, Litecoin ve Solana gibi devlerin önünde görünmesini daha da meraklandırıyor. Shiba Inu, Teksas, Kaliforniya ve dünyanın finans başkenti New York dahil olmak üzere ABD'nin en önemli eyaletlerinden bazılarında en popülerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ