Tesla, Bitcoin ödemelerini düşürdükten sonra müşterilerinin Dogecoin ile araba satın almasına henüz izin vermiyor.

Tesla, Bitcoin ödemelerini düşürdükten sonra müşterilerinin Dogecoin ile araba satın almasına henüz izin vermiyor.

Bir İmkanı Var mı?

Blockchain ve robotik firması Bots Inc., Dogecoin yardımıyla yerel otomobil bayilerinden kullanılmış Tesla otomobil satın almanın artık mümkün olduğunu duyurdu.

CEO Elon Musk'a göre, önde gelen e-araba üreticisi de Mayıs ayı başlarında şaka kripto para birimini kabul etmeyi düşünüyordu, ancak bu planların herhangi bir ilgi kazanıp kazanmadığı açık değil.

Bu Ağustos ayının başlarında şirket, Dogecoin ve Litecoin'i birleştirme madenciliği için Scrypt tabanlı bir madenci geliştirmek üzerinde çalıştığını duyurdu.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Şaka kripto para birimi, ana akım benimsenmesiyle bazı büyük ilerlemeler kaydediyor.  Tesla CEO'su Elon Musk kısa süre önce Dogecoin'in ödemeler açısından en güçlü kripto para birimi olduğunu iddia ederek diğer milyarder Mark Cuban'ı tekrarladı.

Cuban, Dogecoin'in güçlü topluluğunun ve sınırsız arzının, Bitcoin parodisinin üstün bir ödeme aracı haline gelmesine yardımcı olacak temel güçlü yönleri olduğuna inanıyor.

Dogecoin 10 haftanın zirvesine ulaştı

Dogecoin, ikinci çeyrekte büyük bir bozgun sırasında kripto piyasasının kum torbası haline geldikten sonra nihayet bazı toparlanma belirtileri gösteriyor.

Dogecoin, bugün erken saatlerde 7 Haziran'dan bu yana en yüksek seviyesi olan 0,35 dolara yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ