Dogecoin için böyle bir başlık atmamızın temel sebebi Elon Musk.

Dogecoin İçin Korkutan Bir Dönem mi Başlıyor?

Dogecoin için böyle bir başlık atmamızın temel sebebi Elon Musk. Geçtiğimiz ay Elon Musk Twitter’ı rekor bir fiyata 44 milyar dolara satın aldı. Bu satın alma kripto para dünyasında kısa süreli bir coşkuya neden oldu.

Coşku özellikle Dogecoin’de yaşandı. Satın almanın gerçekleştiği gün Dogecoin’de yüzde 30’luk bir yükseliş gerçekleşti. Sonrasında ise yaşanan geri çekilme ile Dogecoin yükselişe başladığı yere hemencecik geri döndü.

Elon Musk odaklı coşkuların kısa süreli olması artık akıllara Dogecoin için tehlike çanlarının çalabileceği vurgusunu getirtiyor. Geçmiş dönemlerde Dogecoin için yapılan mütevazi düzeltmelerin yerini sert düşüşlerin alması korkutan bir dönemin başlangıcına işaret edebilir.

Burada Musk’tan gelebilecek her Dogecoin temalı paylaşımın bundan sonraki süreçte önemli olabileceğine işaret etmek gerekiyor. Dogecoin’in Twitter’ın kripto para birimi olması gibi bir ihtimal söz konusu olabilir mi bilinmez ama böyle bir ihtimalin varlığı bile Dogecoin için umutları taze tutuyor.

Diğer taraftan umutların tükenmesi durumunu hesaba kattığımızda ise Dogecoin için yeni bir çöküş dalgasının işaretlerinin gün yüzüne çıkmaya başlayabileceğini vurgulayabiliriz. Bakalım Twitter-Musk ve Dogecoin üçgeninde hangi kritik gelişmeler karşımıza çıkacak?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ