Jackson Palmer, kripto piyasası hakkında tatsız tahminlerde bulunuyor.

Dogecoin Kurucu Ortağı, Kripto Piyasasının Daha Fazla Çöküşünü Tahmin Ediyor

Jackson Palmer, kripto piyasası hakkında tatsız tahminlerde bulunuyor. Palmer, DOGE'nin son fiyat artışı üzerine Elon Musk'a bir bakış attı.

Dogecoin kurucu ortağı ve yazılım mühendisi Jackson Palmer, kendi kendini beğenmiş Dogefather'ı dolandırıcı olarak etiketledi. Palmer, SpaceX kurucusunun SpaceX'in ürünleri için DOGE ödemelerini Tesla ürünleri için yaptığı gibi desteklemeye başlayacağını açıklamasının ardından bu açıklamaları yaptı.

Duyuru, DOGE'nin fiyatında büyük bir artışa neden oldu. Ancak, Palmer durum hakkında şaşkın değil. Musk'ın kripto yatırımlarıyla ilgili kodlama veya altta yatan riskler hakkında sığ bilgiye sahip olduğunu belirtti. Dogecoin kurucu ortağı ayrıca Musk'ın yalnızca kripto yatırımlarını bildiğini iddia ederek insanları aldattığını söyledi.

Palmer, bu kadar derin bir suçlamada bulunabilecek tek kişi. Ne de olsa meme temalı kriptonun kurucularından biriydi. Daha sonra bunun bir aldatmaca olduğunu iddia ederek projeden vazgeçti. Palmer açıklamalarını podcast'inin en son sürümü olan Griftonomics sırasında yaptı.

Musk'ın Kripto ve Kodlama Bilgisi En İyi İhtimalle Temel Düzeyde

Dogecoin kurucusu, SpaceX kurucusu ile yaptığı tartışmanın Musk'ın kodlama veya kripto bilgisinin düşük olduğunu gösterdiğini ortaya koydu.

Musk'a 2020'de ilk kez Twitter'da mesaj gönderiyorum. Yakın zamanda yazdığım yeni bir bot hakkında onun ve diğer kripto fenomenlerinin fikrini almak istedim. Bot, Twitter'dan bahseden kripto dolandırıcılıklarını otomatik olarak algılayan bir komut dosyasıdır.

“Bot ayrıca bu tür dolandırıcılıkları otomatik olarak Twitter ekibine bildiriyor. Botun gönderdiği anda raporu almalarını sağlamak için Jack ve ürün yönetimi ekibiyle zaten bir anlaşmaya vardım. Senaryoyu Musk'a ve diğer kripto fenomenlerine gönderdikten sonra Musk, senaryonun daha ayrıntılı bir şekilde incelenmesini istedi.

Ancak, başkalarının inanmasına izin verdiği kadar kodlamayı anlamadığı, korumalarımızdan açıkça ortaya çıktı. Hiçbir çaylak kodlayıcının sormaması gereken "temel" sorular soruyordu. Python betiğini nasıl çalıştırabileceğini öğrenmek istedi. Ona senaryoyu vermeme rağmen, o andan itibaren artık onun hayranı değildim. Ona 'dolandırıcı' diyeceğim. "Bir vizyon vaadini nasıl yerine getireceğini bilmeyen ama bu vizyonu nasıl satacağını çok iyi bilen biri.

Palmer ayrıca Musk'ın bilmediği halde bir şeyi biliyormuş gibi davranmayı bildiğini söyledi. Bunun açık bir kanıtı, Tesla otomobillerinin tamamen kendi kendine giden otomobiller haline geleceği vizyonudur. Palmer, Musk'ın birkaç kez Tesla'nın tam sürücüsüz arabasının geçen yıl satışa sunulacağına dair söz verdiğini belirtti. Ancak henüz bu vizyonu destekleyebilecek güncel bir teknoloji yok. Hatta hiç olmayabilir.

Artık Kripto Kılığına Girmiş Birçok Ponzi Şeması Var – Palmer

Palmer ayrıca mevcut kripto pazarındaki düşüşle ilgili görüşlerini paylaştı. Kripto fiyatlarının daha da düşmesinin muhtemel olduğunu söyledi. Birçok insanın yeterli bilgiye sahip olmadan kriptoya yatırım yaptığını da sözlerine ekledi. Ancak kripto yatırımı adına bir Ponzi planına yatırım yapıyor olabilirler.

Henüz kripto kışı demeyeceğim. Kripto destekçileri, yatırım yapmaya istekli aptallardan hala daha fazla para kazanıyor. Yani, daha fazla fiyat düşüşü için hala bir şans var. Bu şeylerin nasıl gerçekleştiğine dair bir döngü var. İnsanlar bu tür şeylerin sahtekarlığını unutsunlar diye bir süre bekliyorsunuz. Sonra başka bir şeyle tekrar vurursun. Daha önce, ICO ve DAO'lardı.

“Ama şimdi, NFT'ler ve ilk oyun teklifleri. Aynı dolandırıcılık, farklı format.” “Başka bir çöküşün olacağına inanıyorum; biraz patlama zamanı. Ağır bir patlama olmayabilir. Ancak, acı verici olacaktır. Ayrıca, sosyoekonomik yelpazenin alt ucundaki insanların çoğunu etkileyecek.”

Zarar görecek olanların çoğu, 401K'larını bu popüler Matt Damon kripto reklamlarına yatırdı. Dogecoin'in ortak yaratıcısı ayrıca Musk'ın Twitter satın alımının insanların sosyal platforma olan güvenini azaltmak olduğunu düşünüyor. Böylece, devralma fiyatını düşürmesinin nedeni. Musk'ın daha iyi bir 'Twitter' inşa edebileceğini düşünmenin yanıltıcı olacağını da ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ