2013 yılında Jackson Palmer ile birlikte orijinal (ve şimdi ikonik) meme coin DOGE'u yaratan BT mühendisi Billy Markus, kripto veya NFT'lere yatırım yapmadığını birçok kez sağlam gerekçeler göstererek belirtti.

Dogecoin Kurucusundan Çarpıcı Meme Coin ve NFT Açıklaması

Şimdi, topluluğa bir kez daha NFT'lere inanmadığını ve kripto alanında son üç yılda popüler hale gelen NFT’ler ile meme coinlere yatırım yapmayacağını hatırlattı.

Kripto Paralara Yatırım Yapmak

Bir hafta önce Markus, kriptoya yatırım yapmanın açıkça "akıl hastalığına yatırım yapmak" olarak bahsettiği bir tweet attı.

NFT'ler sorulduğunda Billy, bunların kripto türevleri olduğunu ve "akıl hastalığının daha ileri seviyeleri olduğu" yanıtını verdi. Bugün yayınlanan başka bir tweet'te Markus, gördüğü şekliyle Bitcoin fiyatındaki artış ve düşüşlerin hangi sebeplerden etkilendiğini açıkladı.

DOGE kurucu ortağına göre, BTC iniş ve çıkışları açıklanamayan, rastgele nedenlerle oluyor. Bunun neden olduğunu kimsenin kesin olarak bilmediğini vurguluyor.

Bitcoin düşüşüne gelince, alaycı bir şekilde bu düşüşün nedeni olarak "panik havasını” gösteriyor. Billy, Dogecoin ile olan ilişkilerini ve şu anda profesyonel olarak onunla ilgilenip ilgilenmediğini bir kez daha netleştiriyor. Markus, Doge'u on yıl önce, tam da 2013'te piyasaya sürüldükten sonra bıraktığını vurguluyor. DOGE'u temsil etmediğini ve diğer coin ile tokenların başarısını umursamadığını belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ