Geliştiriciler, ekibin "scrypt madencilerini ortadan kaldırmayı" planladığına dair söylentilerin ardından ret bildirimi yayınlamak zorunda kaldı.

Dogecoin PoS

Geliştiriciler, ekibin "scrypt madencilerini ortadan kaldırmayı" planladığına dair söylentilerin ardından ret bildirimi yayınlamak zorunda kaldı.
Dogecoin ekibi, Rabid Mining'in haberlerini yalanlasa da, endüstri analistlerinin Dogecoin için bir PoS anahtarı uygulama konusunda şüpheleri var.

Dogecoin geliştiricileri, ağın yakında PoS ağına geçeceği yönündeki haberleri yalanladı. Bunun yerine, geliştiriciler bir teklif sunacaklarını açıkladılar. Dogecoin vakfının baş mühendisi Michi Lumin, Perşembe günü resmi Twitter hesabı aracılığıyla ret hakkında tweet attı.

Lumin'e göre Dogecoin kuruluşu, ağın doğrulayıcılarından onay almadan ağı yükseltemez. Ayrıca, “hiçbir kuruluş veya kişi Dogecoin'i PoS'a çeviremez. Yapabilecekleri maksimum şey, doğrulayıcılara ve topluluğa bir taslak, muhtemelen bir kod taslağı sağlamaktır. Bu nedenle, insanların Dogecoin'in bir PoS'a geçtiğini söylemesi saçma. Bu ağ böyle çalışmıyor. Biz otoriterlik ya da güç kullanarak bir şeyler yapmıyoruz.”

Görüşler ve Takipçiler İçin Söylentiler Yaymak

Lumin, söylentileri yayanların bunu sosyal hesaplarında daha fazla görüş veya takip almak için yaptığını da sözlerine ekledi. Lumin'in son açıklaması, ilk olarak Çarşamba günü "haberleri" yayınlayan bir YouTube kanalı olan Rabid Mining'e yönelik bariz bir yumruktu. Kanal, "Dogecoin PoS'a geçerse ne olur?" ve videoyu viral olmadan önce Twitter ve Reddit'te paylaştı.

Bir Reddit kullanıcısı, Dogecoin'in PoS'a geçmesinin scrypt madencileri için en az %60 kar düşüşüne neden olacağı yorumunu yaptı.

DOGECOIN POS ile Birleşmek İstiyor Bu, Scrypt Madencilerinin Karlarını %60'ın Üzerinde Öldürecek

— Rabid Mining (@MiningRabid) 28 Aralık 2022

Video, Dogecoin ekibinin ağı zorla bir PoS'a geçireceğini belirtmiyordu. Bunun yerine, Ethereum CEO'su Vitalik Buterin'in vakfın danışmanlarından biri olması nedeniyle Doge vakfının bir adım atabileceğini varsaydı. Ayrıca video, PoS anahtarı scrypt madencilerinin sonu anlamına geldiği için kimsenin scrypt madencileri satın almaması gerektiği konusunda uyardı.

Ayrıca Rabid Mining, Dogecoin'in hızla geçiş yapacağını tahmin etti. YouTube kanalı, makalenin bir Dogecoin PoS teklifinin üzerinde çalışıldığını iddia ettiği bir Ekim haber makalesine atıfta bulunan bilgilerden emin olduğunu iddia ediyor. Rabid Mining, Dogecoin vakfı web sitesinin bu teklifi daha önce tartıştığını da sözlerine ekledi. Yine de Lumin'in tweet'i, bir PoS yükseltmesinin kaçınılmaz olduğunu kanıtlıyor.

Dogecoin'in PoS Uygulamasıyla İlgili Şüpheler

Dogecoin ekibi, Rabid Mining'in haberlerini yalanlasa da, endüstri analistlerinin Dogecoin için bir PoS anahtarı uygulama konusunda şüpheleri var. Analistlere göre, bir PoS'a tam yükseltmeden önce bir test zinciri olmalıdır. Örneğin, işaret zinciri, Ethereum'un hisse ispatına geçmeden önceki test zinciriydi.

Ether kullanıcıları, beacon zincirini kullanarak ETH'lerini eski çalışma kanıtı (PoW) üzerinden yeni bir PoS'a aktardılar. Ethereum geliştiricileri, birçok kullanıcı yeni zinciri başarıyla kullanana kadar iki ağın son birleştirme işlemini tamamlamadı. Yine de, bazı madenciler eski Ethereum PoW ağını 'hard-fork'ladılar ve yükseltmeyi beğenmedikleri için ona ETHW adını verdiler.

Ancak birleşmenin tamamlanması, ETHW'nin fiyatında yüzde 65'lik bir düşüşle sonuçlandı. Bu fiyat düşüşü, madencilik kârlarının düşmesine neden olarak bazı madencileri faaliyetlerini kapatmaya zorladı. 2miners.com grafiği, ETHW hash oranındaki düşüş oranını gösterdi.

Bununla birlikte, Dogecoin'in geçiş yapmak için süreci kullanıp kullanmayacağını veya geçiş yapıp yapmayacağını zaman gösterecek. Bununla birlikte, söylenti değişikliği etrafındaki sıcak tartışma, bazı Dogecoin topluluğu üyelerinin önerilen değişikliği istemediğini kanıtlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ