Dogecoin, kripto para birimleri baskı altında kaldığı için Nisan ayının başından bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Dogecoin Sert Düştü- Neler Oluyor?

Dogecoin, kripto para birimleri baskı altında kaldığı için Nisan ayının başından bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Dogecoin sert düştü

Dogecoin (DOGE) Çin'in düzenleyici baskıları zarar vermeye devam ederken, Salı sabahı %26 oranında değer kaybetti.

Şaka tokeni 0,19 dolara düşerek 0,7 dolara tırmandığı Nisan ayından bu yana en düşük seviyesinde işlem görüyordu. Daha önce Tesla (TSLA) CEO'su Elon Musk'tan gelen desteği artırmıştı ve kripto para birimi borsa platformu Coinbase, kriptonun gelen transferlerini kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu.

Bitcoin (BTC-USD) %7 düşüşle 28.633$'dan işlem gördü. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH-USD) neredeyse %9 düştü ve 1.679 dolardan işlem görüyordu.

Ava Trade baş piyasa analisti Naeem Aslam buna rağmen, “kripto para birimlerinde yatırımcı güveni artıyor” diyerek bu durumun müşterilerine bitcoin'e erişim sağlamak üzere ürün portföylerini çeşitlendirmek için çalışan kurumsal yatırımcılar tarafından destekleniyor” dedi ve anketlerin, giderek artan sayıda hedge fon yöneticisinin yaklaşık %10'unu ayırmaya istekli olduğunu gösterdiğini de sözlerine ekledi. Ve ITI Capital'in piyasa başkanı Stephen Kelso şunları söyledi: "Piyasa güçleri ve serveti korumak için kıt varlıklara olan talep göz önüne alındığında, ITI bunun yatırımcılar için çekici bir satın alma fırsatı olduğuna inanıyor."

"Bu, satışlar sırasında BTC'nin daha büyük kurumsal cüzdanlar tarafından artan emilimi ile kanıtlanıyor."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ