Elon Musk, kripto para alanına yönelik inancını yeden belirttiği için Dogecoin yüzde 23 arttı. Temiz Bitcoin madenciliği açıklamalarını Michael Saylor ve Pompliano destekledi.

Dogecoin Sert Yükseldi

Elon Musk, kripto para alanına yönelik inancını yeden belirttiği için Dogecoin yüzde 23 arttı. Temiz Bitcoin madenciliği açıklamalarını Michael Saylor ve Pompliano destekledi.

Dogecoin sert yükseldi

Dördüncü sıradaki kripto para birimi Dogecoin, Elon Musk kripto için "güçlü" desteğini onaylarken ve karbon vergisinin uygulanmasını talep ederken yaklaşık yüzde 23 artış gösteriyor.

Michael Saylor ve Anthony Pompliano, onu yeni bir Bitcoin madencisi türü olarak tanıtmaya ve "bizi Mars'a götürmeye" odaklanmaya çağırıyor.

Yakın tarihli bir tweet'te, Jeff Bezos'tan sonra en zengin ikinci kişi olan Elon Musk, topluluğun sahip olabileceği şüpheleri ortadan kaldırmak için kripto para birimlerine yönelik tutumunu netleştirdi.

Tesla ve SpaceX CEO'su, takipçi ordusuna Bitcoin ve diğer kriptolara güçlü bir şekilde inandığını hatırlattı. Ancak bu endüstrinin özellikle fosil yakıt ve kömür kullanımında muazzam bir artışı tetiklemesini istemiyor.

Başka bir tweet'te Musk, bir karbon vergisinin getirilmesini tavsiye ediyor. İşletmelere sera gazı salımı için parasal bir sonuç getirilmesini önerdi. Ancak Musk, Biden yönetiminin teklifini reddettiğini söyledi. Tesla CEO'su Perşembe günü, Bitcoin madencilerinin bıraktığı CO2 ayak izi nedeniyle şirketin araçları için Bitcoin kabul etmeyi bıraktığını duyurdu. Bitcoin o gün 45.000 Dolar seviyesine kadar geriledi.

Önde gelen Bitcoin sahibi MicroStrategy'nin başkanı Michael Saylor, Musk'ı bir yorumda destekleyerek, gelecekte teknolojilerin temiz ve yenilenebilir enerjiyle beslenmesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk, en sevdiği kripto para birimi olan kriptoya "güçlü inancı" hakkında bir tweet yayınladıktan kısa bir süre sonra, 2013'te Bitcoin parodisi olarak piyasaya sürülen meme coin DOGE yüzde 23'ün üzerinde artış gösterdi.

Yazım sırasında Dogecoin kırmızı bir mum gösteren 0,5442 $'da oturuyor, ancak bugün erken saatlerde 0,5690 $'a ulaştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ