IBM verilerine göre, Dogecoin'in fiyatı büyük ölçüde sosyal medyadan bahsedilmesine bağlı.

Dogecoin, Sosyal Medya İfadelerine Bitcoin

IBM verilerine göre, Dogecoin'in fiyatı büyük ölçüde sosyal medyadan bahsedilmesine bağlı. IBM Data and AI biriminin analizine göre, Dogecoin ve Ethereum gibi alternatif kripto para birimleri, Bitcoin'e kıyasla sosyal medya duyarlılığına çok daha duyarlı.

Dogecoin'in sözleri ile fiyat hareketi arasındaki korelasyonun 0,74 gibi büyük bir değerde olduğu tahmin ediliyor.

Meme kripto para biriminin Elon “Dogefather” Musk'ın insafına kaldığı göz önüne alındığında, bu özel istatistik hiç kimse için şaşırtıcı olmamalıdır. Ünlü milyarder, diğer ünlülerle birlikte, bu yılın başlarında Bitcoin parodisinin piyasa değerini 90 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı.

Bununla birlikte, en son girişimleri, topluluk üyelerinin çoğunun umutsuzca beklediği Dogecoin fiyatında önemli bir artışa neden olmakta yetersiz kaldı.

Tesla CEO’sundan yeni tweetler

Tesla CEO'su, "doo doo doo" tweet'inin ardından yüzde 90'ın üzerinde hızla yükselen bir Dogecoin dalı olan Baby Doge gibi daha küçük madeni paraların değerini zorlamada daha şanslı olabilir.

Baby Doge topluluğu, Dogecoin topluluğundan bile daha ateşli görünüyor, koinin yaratıcısı Musk ile çalışmak için uzuvlarını kesmeye istekli olduklarını iddia ediyor. İster tatsız bir şaka ister ciddi bir teklif olsun, sahiplerinin babalarını memnun etmek için gitmeyecekleri hiçbir yol olmadığını açıkça gösteriyor.

Bitcoin Musk'a karşı bağışık değil

Ethereum fiyatının sosyal medya ile ilişkisi 0.45'te duruyor.

Bu arada, Bitcoin'in tweet düzeltmesi neredeyse ihmal edilebilir düzeyde 0.06'da.

Amiral gemisi kripto para birimi, elbette, Musk'ın tweet fırtınalarından etkilenmez. Milyarderin Tesla'nın Bitcoin ödemelerini askıya aldığını duyurduğu günden bu yana şu anda yüzde 42 düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ