Küresel bir ödeme yöntemi olmayı amaçlayan meme kripto para birimi Dogecoin, son yıllarda öncelikle küçük miktarlarda değer göndermek için dijital bir bahşiş aracı olarak ortaya çıktı.

  Küresel bir ödeme yöntemi olmayı amaçlayan meme kripto para birimi Dogecoin, son yıllarda öncelikle küçük miktarlarda değer göndermek için dijital bir bahşiş aracı olarak ortaya çıktı. Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, interneti düzeltmeye hazır olduğu için köpek temalı kripto para biriminin geleceğinin parlak olduğuna inanıyor.

 

Markus On Dogecoin “Dünyanın Standart Mikro İşlem Platformu” Oluyor

Nesnelerin İnterneti çekiş kazanmaya devam ederken, düşük işlem ücretleri ile gerçek zamanlı küçük ödemelere yönelik artan bir talep var. Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 2013 yılında Bitcoin'e bir karşılık olarak geliştirilen orijinal meme parası olan Dogecoin, internette sürtünmesiz mikro işlemleri mümkün kılmak için hızla popüler bir yöntem olarak büyüdü.

Twitter'da Shibetoshi Nakamoto'dan yola çıkan Markus'a göre, Dogecoin interneti düzeltecek. 4 Şubat tweetinde, kripto para biriminin “dünyanın standart mikro işlem platformu” olacağını söyledi.

Daha Büyük Dogecoin Başarısı İçin Çabalayan Tek Kişi Markus Değil

Mayıs ayında, Tesla/SpaceX CEO'su Elon Musk, Dogecoin'in blok süresini ve blok boyutunu 10 kat hızlandırması ve ücretleri 100 kat düşürmesi durumunda Bitcoin'i "elbette" yeneceğini doğruladı. 2021 boyunca Musk, Dogecoin'in sadık destekçilerinden biriydi ve sık sık attığı tweetler genellikle DOGE'nin fiyatını yükseltti.

Musk ayrıca, şaka kripto para birimini sinema biletleri ve bir fincan kahve gibi günlük satın alımlarda kullanmak için uygun ve ucuz hale getirme planları ile Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalışıyor.

Dogecoin ayrıca Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban ve AMC Tiyatrolarında da önde gelen hayranlar buldu.

DOGE 0.15 Dolarla Flört Ediyor; Potansiyel Şiddetli Trend Geri Dönüşü Önde mi?

Son 24 saat içinde Dogecoin fiyatı %7,57'lik bir toparlanma yaşadı ve 0,15 $ destek seviyesini geri aldı. Bununla birlikte, kripto para birimi, yayın sırasında biraz 0.1493 dolara geri çekildi.

Başka bir Tweet'te, şok edici bir şekilde sadece 220K DOGE'ye sahip olduğunu açıklayan Markus, Dogecoin'in “eski arkadaşı 15 ile flört ettiğini” söyledi. Trendin tersine dönmesi konusunda iyimser olduklarını söyleyen bir Twitter kullanıcısına yanıt veren Dogecoin ortak yaratıcısı, potansiyel bir toplam kıyamet günü durumuna psikolojik olarak hazırlanmak için karamsar olmayı tercih ettiğini öne sürdü.

Dogecoin, 8 Mayıs 2021'de 0,731578 $'lık bir ömür boyu rekor kırdı. Ancak bu zirve uzun sürmez. Markus da bu konuda yorum yaparak 73 sentle flörtünün oldukça kısa sürdüğünü belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ