Elon Musk'ın Shiba Inu köpek logosunu içeren Twitter ana sayfası güncellemesinin ardından Dogecoin'in fiyatı %30'un üzerinde arttı.

Dogecoin, Twitter Ana Sayfa Güncellemesi ve Twitter Mavi Tartışması Ortasında %30 Fırladı

Elon Musk'ın Shiba Inu köpek logosunu içeren Twitter ana sayfası güncellemesinin ardından Dogecoin'in fiyatı %30'un üzerinde arttı.
Tanınmış kişiler doğrulama ücretini ödemeyi reddettiği için Twitter, yeni abonelik hizmeti Twitter Blue ile ilgili tartışmalarla karşı karşıya.

Dogecoin (DOGE), Elon Musk'ın Twitter ana sayfasında kripto para biriminin sembolik Shiba Inu köpek logosunun platformun alışılagelmiş mavi kuşunun yerini almasının ardından %30'luk hızlı bir değer artışı yaşadı.

Musk, Bitcoin'e (BTC) kıyasla daha üstün ödeme işlevselliği sunabileceğini iddia ederek sık sık DOGE'u terfi ettirdi. Ocak ayında Financial Times, Twitter'ın bir ödeme sistemi geliştirdiğini bildirdi ve Musk, DOGE'nin fiyatını artıran bir hikaye olan fiat para birimlerinin yanı sıra kripto para birimlerinin de dahil edilmesini savundu.

Logo değişikliği, Fortune muhabiri Leo Schwartz tarafından devam eden Twitter Blue tartışmasından bir saptırma olarak algılanıyor. Kullanıcıların mavi tik ile onaylı statü satın almalarını sağlayan yeni abonelik hizmeti, daha önce kayda değer hesaplara mavi tik ayıran sistemin yerini almıştır.

Eski hesaplar” artık doğrulamayı sürdürmek için aylık bir ücretle karşı karşıya. Ancak önde gelen medya şirketlerinin, ünlülerin ve politikacıların çoğu ücreti ödemeyi reddederek platform için önemli bir zorluk oluşturuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ