Elon Musk, 44 milyar dolarlık devralmasından bu yana Twitter'da bir dizi değişiklik yapıyor.

Dogecoin: Twitter Kullanıcılarına İçerik Oluşturma İçin DOGE İle Ödeme Yapılacak Mı? Elon Musk

Elon Musk, 44 milyar dolarlık devralmasından bu yana Twitter'da bir dizi değişiklik yapıyor.
Musk, platformun Twitter yaratıcılarını ödüllendirebileceği bir yol buluyor.
44 milyar dolarlık Twitter satın alımının ardından Elon Musk, sosyal platformda hızlı ve öfkeli değişiklikler yapıyor. Ancak, bu değişikliklerin yakın zamanda durması pek olası değildir. En son gelişme, Musk'ın platformu, Twitter yaratıcılarının içerikleri için maddi tazminat kazanabilmeleri için yapılandırmak istemesidir.

Twitter'da içerikten para kazanma ile ilgili haberler geçen hafta sıcak bir tartışma konusu oldu. Beklendiği gibi, herhangi bir şirketin yönetiminde bir değişiklik olduğunda, şirket yapısının çeşitli yönleri de değişir. Ne yazık ki, Twitter'da da durum böyle oldu.

"Lordlar ve Köylüler" Sistemi

Musk, bazı Twitter yöneticilerini görevden aldı ve platformu satın aldıktan sonra kullanıcıların Twitter mavi doğrulama onayını nasıl alabileceğini değiştirdi. Ayrıca, yeni Twitter, platformun içerik oluşturucularını ödüllendirme şeklini değiştirecek. Musk, bir Twitter ileti dizisini kullanarak, şu anda platformda bulunan “lordlar ve köylüler sistemi” adını verdiği sisteme karşı çıktı.

Ayrıca bu sistemde sağlıklı değişiklikler yapmayı taahhüt etti. İlk adımı Twitter mavi fiyatında değişiklik yapmaktı. Musk, Twitter mavi rozetine sahip olanlar için bir ücret talep etmeyi haklı çıkardı. Mavi rozete sahip olanlar için özel avantajlar olacağını açıkladı.

Örneğin, sorguları için öncelik alacaklar ve şu anda gördüklerine göre neredeyse yüzde 50 daha az reklam görecekler. Musk ayrıca, ücretlerin sosyal platformun içerik oluşturucularını finansal olarak telafi etmesi için bir gelir akışı olacağını da kaydetti. Bir kullanıcı, içerik oluşturucuları ödüllendirmenin içerik oluşturma için büyük bir teşvik olduğunu tweetlediğinde, Musk, yaratıcıların da geçimini sağlaması gerektiğinden bunun çok önemli olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

içerik oluşturmayı teşvik etmek için içerik oluşturucu ödemeleri BÜYÜK. bu fikri sevdim 🙂

— Gali (@Gfilche) 1 Kasım 2022

İçerik oluşturucu ödül sisteminin özellikleri henüz belli olmasa da Musk'ın Twitter içerik oluşturucuları için içerikten para kazanma planının er ya da geç gerçekleşeceğine dair yeterli kanıt var.

Musk, Taze DOGE Ödeme Spekülasyonlarını Ateşledi

İlgili bir gelişmede, bazı Twitter etkileyicileri Musk'ın dogecoin ödemesinin Twitter'a entegrasyonu hakkındaki spekülasyonları doğruladığını iddia ediyor. Geçenlerde bir Twitter kullanıcısı Musk'a Twitter'da bir doge ödeme entegrasyonu üzerinde geliştiricilerle çalışmaya başlayıp başlamadığını sordu. Musk, hareketi onaylamadı veya reddetmedi. Bunun yerine Musk, ilgi çekici bir şey olduğunu belirten göz emojisini tweetledi.

Bu arada Ethereum CEO'su Vitalik Buterin, Musk'ın Twitter'ın mavi tik için aylık ücret alma fikriyle ilgili bazı endişelerini paylaştı. Buterin, Musk'ın yeni fikrinin, platform herhangi birinin Twitter'ın mavi tik için aylık ücretini ödemesine izin vermeden önce gerekli özeni gösterirse etkili olacağını öne sürüyor.

Ethereum CEO'suna göre, herkesin mavi tik ödemesine ve almasına izin vermek, platformun mavi tik dağıtmasının arkasındaki asıl amacı olan dolandırıcılık önleme rolünü ortadan kaldıracaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ