En son mahkeme dosyası, Twitter'ın X Corp. ile birleştirildiğini ortaya koyuyor.

Dogecoin: Twitter, X the Everything Uygulamasını Oluşturmak İçin X Corp iİe Birleşti

En son mahkeme dosyası, Twitter'ın X Corp. ile birleştirildiğini ortaya koyuyor. Musk kısa süre önce Twitter logosunu Dogecoin olarak değiştirdi.

Elon Musk'ın Twitter Inc şirketinin, son mahkeme dosyası X Corp ile birleştiğini gösterdiği için artık var olmadığı bildiriliyor. Musk tarafından X Holdings I, II ve III olmak üzere üç şirketin tescil edildiği hatırlanabilir. Bu, geçen yıl Ekim ayında tamamlanan bir anlaşmada Twitter'ı 44 milyar dolara satın almak için kullanıldı. Sosyal medya şirketi ile siyasi aktivist Laura Loomer arasında devam eden bir davada, Twitter avukatları tarafından Kaliforniya'nın Kuzey Bölgesi, San Francisco Bölümü'ndeki ABD Bölge Mahkemesine açılan bir kurumsal ifşa beyanında şirketin "X ile birleştirildiğini belirtiyor. Corp. ve artık yoktu.”

Twitter artık X Corp

Miami Division, Florida'nın Güney Bölgesi'ndeki ABD Bölge Mahkemesinde açılan bir mahkeme, sosyal medya şirketinin artık X Corp altında olduğunu ve Delaware yerine Nevada'da bulunduğunu ortaya koyuyor.

Sosyal medya devinin Wikipedia sayfasında da şu ifadeler yer alıyor:

X Corp. (eski adıyla Twitter, Inc.), Nevada'da kurulmuş bir Amerikan sosyal medya şirketidir. Şirket, sosyal ağ hizmeti Twitter'ı işletiyordu. Twitter, Inc daha önce Vine kısa video uygulamasını ve Periscope canlı yayın hizmetini işletiyordu.

Musk, Çin'deki WeChat'e benzemek için her zaman sosyal medya platformunu "Everything uygulamasına" dönüştürmeye çalıştı. Bunu, ödeme platformu da dahil olmak üzere hepsi bir arada bir çözüm haline getirmeyi planlıyor. Dogecoin'in yakında katılması beklenen listede ilk sıranın fiat para birimleri olduğu söyleniyor. Twitter'ı satın almasının ardından Musk, "Twitter'ı satın almanın X'in her şey uygulamasını yaratmasını hızlandırdığını" tweetledi.

“X the Everything Uygulaması” Nedir?

X the Everything uygulaması, ilginç bir arayüzle bir araya getirilmiş sosyal medya, PayPal ve diğer birkaç şeyden ibarettir. 1999'da Musk, X.com adlı bir çevrimiçi bankanın kurucu ortağı oldu. Daha sonra PayPal'ı oluşturmak için başka bir şirketle birleştirdi. 2017 yılında Musk, X.com alan adını PayPal'dan geri satın aldı. Daha sonra, Twitter teklifini sürdürmek için üç holding şirketi kurdu. Mayıs 2022'de Musk, hepsi bir arada podcast'te ABD'nin süper bir uygulamaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Ona göre ya Twitter ona dönüştürülür ya da sıfırdan yeni bir Twitter başlatılır.

Çin'deyseniz, WeChat'te yaşıyorsunuz demektir. Her şeyi yapar. Bir nevi Twitter, artı PayPal ve harika bir arayüzle bir araya getirilmiş bir sürü şey gibi. Bu gerçekten mükemmel bir uygulama ve Çin dışında buna benzer bir şeyimiz yok.

Musk, önerilen bu süper aplikasyonla ilgili yaptığı açıklamada, bunun kullanıcıların yorum bırakabilecekleri ve video yayınlayabilecekleri dijital bir Kent meydanı gibi olması gerektiğini belirtti. Daha sonra, halk arasında güven oluşturulduktan sonra fiat veya kripto ödemeler entegre edilebilir.

Çin hakkında konuşan Twitter sahibi şunları söyledi:

Temel olarak WeChat'te yaşıyorsunuz. çünkü günlük yaşam için çok kullanışlı ve yararlı ve bence bunu başarabilirsek, hatta Twitter'da buna yaklaşabilirsek, bu çok büyük bir başarı olur.

Kısa bir süre önce Musk, Twitter logosunu Dogecoin olarak değiştirerek meme para biriminin X the Everything uygulamasının yerel para birimi olabileceği yönündeki spekülasyonları tetikledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ