Musk'ın Twitter'ı devralmasından bu yana, DOGE'nin fiyatı yüzde 200'ün üzerinde arttı.

Dogecoin Yatırımcıları Dikkat: Twitter ve Elon Musk Kripto Cüzdan Geliştirmeyi Durduruyor – DOGE Keskin Bir Şekilde Düşüyor

Musk'ın Twitter'ı devralmasından bu yana, DOGE'nin fiyatı yüzde 200'ün üzerinde arttı.
Bir Bloomberg raporu, Musk'ın sosyal ağ personelinin yüzde 50'sinden fazlasını işten çıkarmayı planladığını iddia ediyor.
Birden fazla rapora göre, sosyal medya platformu Twitter, platformun yapısındaki bir dizi değişikliğin ardından bir kripto cüzdanı oluşturma planlarını duraklattı. Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, sosyal platformu devralmasından bu yana Twitter'da birkaç değişiklik yapıyor. Sonuç olarak, bir raporda “Twitter kripto cüzdanı oluşturma planı şu anda buz üzerinde” yazıyor.

Haberin ardından meme temalı madeni para DOGE'nin fiyatı yaklaşık yüzde 10 düştü. DOGE, Musk'ın herhangi bir açıklama yaptığında veya kripto ile ilgili eylemlerde bulunduğu her seferde sürekli olarak olumlu veya olumsuz bir eğilim gösterdi. Musk, meme temalı kripto varlığına olan sevgisini asla gizlemedi.

Musk geçen hafta Twitter'daki devralma işlemini tamamlarken, DOGE'nin fiyatı yüzde 200'den fazla arttı. Nisan ayında olduğu gibi en yüksek fiyata ulaştı ve Musk'ın Twitter'da kripto lehine programlar başlatabileceğine dair iyimserliği körükledi.

Bu Musk'ın Twitter Planı Mı?

Perşembe günü yayınlanan bir Bloomberg raporu, konuyla aşina olan kaynaklara atıfta bulundu ve sosyal platformun hala daha fazla personeli işten çıkaracağını iddia etti. Musk, geçtiğimiz hafta platformun CEO'sunu ve diğer üst düzey yöneticileri kovdu. Ancak dünyanın en zengin adamı, platform için vizyonunu gerçekleştirene kadar değişikliklerin devam edeceğini yineliyor.

Twitter henüz bir kripto cüzdan geliştirme konusunda resmi bir açıklama yapmadı. Ayrıca, platform konuyla ilgili herhangi bir medya röportajına izin vermedi veya medyadan gelen hiçbir soruyu yanıtlamadı.

Büyük işten çıkarmalar devam ederken, Twitter'ın fiziksel ofisleri Cuma sabahı itibariyle kapalı kalıyor. Bazı Twitter çalışanları işten çıkarılmayla birlikte kıdem tazminatı paketine aldırmazken, diğerleri mahkemede tazminat aramayı planlıyor.

Bu arada, avukat Shannon liss-Riordan, etkilenen personel adına Twitter'a karşı toplu dava açtı. Dava, Twitter'ın birçok çalışanının işten çıkarılmasının ardından İşçi Ayarlama ve Yeniden Eğitim Bildirimi (WARN) yasasını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Kaliforniya'nın iş kanunlarındaki uyarı yasasına göre, işverenler toplu işten çıkarmalardan etkilenmesi muhtemel çalışanlara 60 gün önceden haber vermek zorunda. Mahkeme, Twitter'ı uyarı eylemini ihlal etmekten suçlu bulursa, platform etkilenen personele milyarlarca tazminat ve fayda ödemek zorunda kalacak.

Bununla birlikte, ABD Hazinesi'nin bir yan kuruluşu olan CFIUS, Musk'ın Twitter'ı devralmasını soruşturma iznine sahip olup olmadığını düşünüyor. Twitter kripto cüzdanlarında bir duraklama haberini takiben DOGE fiyatı düşüşte.

Verilerimize göre, meme temalı kripto para son 24 saatte yüzde 3,02 düştü ve 0,127 dolardan işlem görüyor. Benzer şekilde, MASK belirteci yüzde 20 düştü. Bu belirteç, Twitter'ın kripto ödemelerini desteklemek için kullanacağı birçok spekülasyondan biridir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ