Kripto para birimlerinin çoğu 31 Mart'ta yeşil bir mum boyadı.

Kripto para birimlerinin çoğu 31 Mart'ta yeşil bir mum boyadı. Böylece 24 saatlik hareketlerini pozitif tutuyorlar. İlginç bir şekilde, yazı yazılırken Dogecoin son güne göre %1,55 arttı.

Ancak Dogecoin İçin…

Ne fiyat göstergeleri ne de diğer metrikler yatırımcıların davranışlarında bir değişiklik göstermediğinden, bu yalnızca anlık bir kayma olabilir.

Geçen hafta on aylık düşüş trendini kırdıktan sonra. Dogecoin bunun üzerinde kapatmayı başardı. Hatta son yedi günde DOGE, %6,64'lük olumlu bir değişim gördü.

Bunun nedeni, Göreceli Güç Endeksi'nin (RSI) henüz aşırı alım bölgesinde olmamasıdır. Belki de bu, aktif trendin devam etmesi için biraz yer veriyor. Ve MACD de herhangi bir düşüş göstermiyor.

Dogecoin fiyat hareketi 

Ayrıca, iki hafta önce yükselmeye başlayan her adresteki ortalama bakiye 29 Mart'ta 2 ayın en yüksek seviyesi olan 4.781$'a yükseldi.

Dogecoin ortalama bakiyesi 

Genellikle, metrik iki durumda bu şekilde hareket eder . DOGE holding adreslerinin sayısı azalırsa veya fiyatlar yükselirse.

Neyse ki 3.83 milyon Dogecoin yatırımcısı için son birkaç gün içinde her iki koşul da devreye girdi. Özellikle, fiyatlar önceki iki haftada %28 arttı. Bunu, bu ayın başından itibaren 720 bin adres çıkışı izledi.

70 bin Dogecoin yatırımcısı piyasadan çekildi

Hacim şu anda büyük bir endişe gibi görünüyor. Bu, yatırımcıların ilgisini yitirip kaybetmediği veya daha iyi bir seçenek bulup bulmadığı sorusunu gündeme getiriyor. DOGE'nin fiyat ve amaç açısından en yakın rakipleri sırasıyla Cardano ve Shiba Inu'dur.

Ve şu anda, her iki altcoin de yatırımcı sayısında herhangi bir yıldız artışına tanık olmadı. Cardano, Dogecoin yatırımcısının çıkış yapmasının ardından 30 bin adresin eklendiğini kaydetti. Şaşırtıcı bir şekilde, Shiba Inu bunun tam tersini gözlemliyor. 7-30 Mart tarihleri arasında meme coin ağı yaklaşık 7 bin yatırımcıyı kaybetti.

Shiba Inu Yatırımcıları

Bu, meme token kategorisindeki yatırımcıların varlığa olan güvenini kaybettiği gerçeğinin bir göstergesi olabilir, çünkü bu devasa çıkışlar asla genel düşüşten doğmaz. Yatırımcıları ilk etapta meme paralarına çeken oynaklık faktörü, şimdi sadece meme paralarına karşı hareket ediyor olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ