Son haftalarda Dogecoin, büyük ölçüde popülaritesini gölgede bırakan PEPE koinin ortaya çıkması nedeniyle fiyat momentumunda düşüş eğilimi ile karşı karşıya kaldı.

Son 24 saat içinde DOGE, yalnızca %1'lik bir artışla sınırlı bir yukarı hareket gösterdi. Meme-coin, fiyatta önemli bir düşüş yaşadı ve bu da hakim bir düşüş kontrolünü gösteriyor.

Dogecoin'in teknik görünümü, ayıların şu anda fiyatını etkilediğini gösterdi. Hem talep hem de birikim düştü, bu da satın alma aktivitesinde bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Dahası, Bitcoin'in 27.000 $'lık bir fiyattan reddedilmesi, Dogecoin dahil olmak üzere büyük altcoinlere zarar verdi ve ilgili çizelgelerinde düşüşe neden oldu.

Dogecoin'in anlık destek seviyesinin üzerindeki konumunu sürdürmesi için satın alma gücünde bir toparlanmaya ihtiyacı var. Bunu başaramazsa ve mevcut destek seviyesini kaybederse, herhangi bir iyileşme belirtisi göstermeden önce önemli bir değer düşüşü daha yaşayabilir. Ek olarak, Dogecoin piyasa kapitalizasyonundaki düşüş, yazı yazılırken zayıflayan bir satın alma gücüne de işaret ediyor.

Alım-Satım Şenliğine katılmak için ByBit Hesabınızı Bu linkten açabilirsiniz.  Bu bağlantı ile kaydolduğunuzda ve işlem yaptığınızda 100 $'a kadar Bonus kazanın!

Bu yazıyı yazdığım sırada Dogecoin (DOGE) 0,070 dolardan işlem görüyordu. Meme-coin, boğaların ivme kazanamaması nedeniyle 0,076 dolardan reddedildikten sonra toparlanma mücadelesi veriyor. DOGE için mevcut genel direnç 0,073 dolardır. Bu seviye aşılırsa, meme-coini 0,078 dolara çıkarabilir.

Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyesinden düşerse, muhtemelen 0,068 $'a ulaşacak ve potansiyel olarak 0,066 $'a düşerek değerde yaklaşık %6'lık bir düşüşle sonuçlanacak. DOGE'nin son seanstaki işlem hacmi, satış baskısının arttığını gösteren kırmızı bir sinyal verdi.

Ayın büyük bir bölümünde meme-coine olan talep düşük kaldı. Bu, Göreceli Güç Endeksinin (RSI) 40 işaretinin altında kalması ve aşırı satım koşullarını gösteren 30 işaretine neredeyse ulaşmasından açıkça görülüyordu.

Ek olarak, varlığın fiyatı sürekli olarak 20-Basit Hareketli Ortalama çizgisinin altında işlem gördü, bu da satıcıların piyasanın fiyat ivmesinin arkasındaki itici güç olduğunu gösteriyor.

Bu ay boyunca DOGE pozitif talepten yoksun kaldı ve grafiği satış sinyalleri gösteriyor. Fiyat momentumunu ve tersine dönüşlerini gösteren Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), yarı çizginin altında kırmızı histogramlar oluşturdu.

Bu, yaklaşan ticaret seanslarında fiyatta potansiyel bir düşüşe işaret eden bir satış sinyali anlamına geliyor. Bollinger Bantları göstergesi, fiyat oynaklığı ve dalgalanmasıyla ilgili olarak genişledi ve DOGE'nin bir sonraki işlem seansında fiyat dalgalanmaları yaşayabileceğini gösteriyor. Dogecoin'in kısa sürede toparlanması için, büyük ölçüde daha geniş pazar gücüne bağlıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ