Kripto topluluğu heyecan verici projeler ve güncellemelerle dolu ve Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto para birimleri yeni özellikler sunmayadevam ediyor.

Dogelon Mars İyi Bir Yatırım mı?

Kripto topluluğu heyecan verici projeler ve güncellemelerle dolu ve Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto para birimleri yeni özellikler sunmaya ve mevcut olanları geliştirmeye devam ederken, bazı geliştiriciler gelecekteki alan kolonizatörleri için tasarlanmış galaksiler arası bir para birimi inşa ediyor. İşte bu yüzden kripto endüstrisi hepimizi şaşırtmaya devam ediyor. 

Gerçek dışı gibi görünse de, "galaksiler arası para birimi" zaten 2 yıldır piyasada. Dogelon Mars olarak adlandırılan köpek temalı memecoin bazı benzersiz özelliklere sahip. Ve bu makalede, bunları ve Dogelon Mars'ın iyi bir yatırım olup olmadığını tartışacağız. 

Dogelon Mars Nedir?

Dogelon Mars (ELON), Nisan 2021'de piyasaya sürülen bir memecoin'dir. Projenin web sitesi ELON'un Dogecoin çatallanmasının bir sonucu olduğunu iddia etse de, bunu destekleyen çok az kanıt vardır ya da hiç yoktur. Resmi web sitesine göre, kripto projesi sadece Mars'ta değil, uzay kolonizatörleri için tasarlanmış bir "galaksiler arası para birimi" olmayı hedefliyor. 

Dogelon Mars, kripto para birimi etrafında bütün bir hikaye yarattı ve işleri daha da ilgi çekici hale getirmek için Dogelon Mars'ın hikayesinden çeşitli sahneler içeren bir NFT koleksiyonu geliştirdi. Ve kripto projesi genel olarak bu şekilde iletişim kuruyor. Beyaz kitap ve yol haritası olmadığı için bazı kullanıcılar Dogelon Mars'ın planlarını sorguluyor. Buna karşılık, diğerleri küçük Dogelon Mars'ın hikayesine ilgi duyuyor ve çeşitli teknik ayrıntıları geride bırakıyor. 

Piyasada pek çok memecoin projesi olsa da Dogelon Mars, Twitter'da yaklaşık 450.000 ve Telegram'da 45.000 kullanıcı toplayarak pek çok kripto meraklısının dikkatini çekmiş görünüyor. Piyasa değeri 90 milyon dolar ve şu anki fiyatı 0,0000001643 dolar olan Dogelon Mars, birçok kripto yatırımcısını şaşırtacak gibi görünüyor. 

Dogecoin ve Shiba Inu  gibi diğer memecoinler piyasaya sürüldüğünde olduğu gibi, kullanıcıların bazı ana soruları var. Dogecoin'in yaratıldığı zamana geri dönecek olursak, kripto meraklıları yeni kripto para biriminden oldukça etkilendi. Yine de bazı şeylerden emin değillerdi: yeni tokenin amacı nedir, DOGE ne kadar kârlıdır veya eToro, Coinbase veya diğer kripto borsalarında Dogecoin nasıl satın alınır?  Ve tabii ki Dogelon Mars için de durum aynı.

İlk olarak, ELON Crypto.com, Coinbase veya Binance gibi çeşitli platformlardan satın alınabilir. Seçtiğiniz platforma bağlı olarak, Dogecoin Mars'ı çeşitli ödeme yöntemleriyle satın alabilirsiniz. Uniswap'in durumunda, ELON için ETH, USDC veya USDT takas edebilirsiniz. Ancak, seçilen kripto borsasından bağımsız olarak süreç oldukça basittir.

Peki ELON kripto alanında neyi değiştirmeyi hedefliyor? 

Dogelon Mars Nasıl Başladı ve Neyi Hedefliyor?

Dogelon Mars, Dogecoin ve Elon Musk'ın bir kombinasyonuna dayanarak yaratılmış gibi görünüyor ve birçok şaşırtıcı amacı var. İlk olarak, daha önce de belirttiğimiz gibi ELON, Mars yeniden kolonileştirildiğinde kullanıcıların ticaret yapabileceği galaksiler arası bir para birimi olmayı hedefliyor. 

Daha sonra Dogelon Mars, kripto ile ilgili çeşitli hırsızlık ve saldırıların kurbanlarına yardım etmek için tasarlandı. Ve bunu yapmak için Dogelon Mars kullanıcıları, bir kripto dolandırıcılığından etkilenen ve varlıklarının bir kısmını kaybedenlere belirli miktarlarda ELON bağışlamaya teşvik ediliyor. 

Bir ERC-20 token olarak Dogelon Mars, Ethereum blok zincirinde kolayca takip edilebilir ve yapısı kullanıcıların ELON'u stake etmesine olanak tanır. Kripto projesine bir özellik daha eklemek için Dogelon Mars, kullanıcıların ELON tokenlerini stake etmeleri karşılığında ödül olarak alabilecekleri bir token olan xELON'u geliştirdi. XELON, Dogelon Mars kriptosunun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Kasım 2021'de tanıtıldı. 

ELON'un kripto dolandırıcılığı mağdurlarına bağışlanması gibi uygulamalar, kripto yatırımcılarının Dogelon Mars'ın gerçekten de sektöre iyilik getirmeyi amaçlayan bir kripto para birimi olup olmadığını sorgulamasına neden olabilir. Sonuçta, henüz çok başarılı olamamış yeni bir kripto projesi neden kullanıcılarını ELON'u diğer kullanıcılara bağışlamaya teşvik etsin? Dahası, Dogelon Mars'ın lansmanından bu yana yaptığı tek şüpheli şey bu değil. 

Dogelon Mars Tokenomics

Dogelon Mars, maksimum 1 katrilyon ELON arzı ile başladı. Lansmandan sonra, kripto projesi bir token ön satışı düzenlemedi veya proje geliştiricileri arasında belirli miktarda ELON paylaşmadı. Bunun yerine Dogelon Mars, ELON arzının yarısını bir Uniswap likidite havuzunda kilitlemeye karar verdi. Projenin bir halının çekilmesi olmadığını bir kez daha kanıtlamak için Dogelon Mars, aldığı likidite sağlayıcı tokenleri yaktı ve böylece herhangi bir likidite ödülü toplayamadı.

Peki ya diğer 500 trilyon ELON ne olacak? Dogelon Mars, projenin arzının diğer yarısını Ethereum kurucularından Vitalik Buterin'e gönderdi. Shiba Inu piyasaya sürüldükten sonra aynı şeyi yaptığı için Vitalik Buterin ilk kez bu kadar büyük miktarlarda kripto almadı. 

Bununla birlikte, Ethereum kurucu ortağı ELON tokenlerini kendisi için saklamadı. Bunun yerine Vitalik Buterin, ELON tokenlerinin neredeyse yarısını rejeneratif tıbbi tedavilere odaklanan bir STK olan Methuselah Vakfı'na bağışladı. Buterin'in elindeki ELON'un diğer yarısı ise çeşitli kuruluşlar arasında paylaştırıldı. 

Methuselah Vakfı, Vitalik Buterin'den önemli bir bağış alırken, Dogelon Mars'ın uzun vadeli değerine olumlu katkıda bulunmak için ELON tokenlerini en az bir yıl boyunca tutma sözü verdi. 

Böylece, 2 yıl önce başlatılan bir memecoin, Dogecoin çatalından kaynaklandığını iddia ediyor, ancak hiçbir whitepaper veya başka bir kaynak bunu kanıtlamıyor. Lansmandan sonra, kripto projesi bir token ön satışı düzenlemedi ve anonim geliştiricileri ELON tokenlerini kendileri için tutmadı. 

Arzın %50'sini Uniswap'teki bir likidite havuzunda kilitledikten ve alınan likidite sağlayıcı tokenlerini yaktıktan sonra, kripto projesi diğer %50'yi tokenleri çeşitli kuruluşlara bağışlayan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'e bağışladı. 

Dogelon Mars, web sitesinde Dogelon Mars'ın kolonizatörlerin Mars ve ötesinde kullanacağı galaksiler arası bir para birimi olacağına dair bir hikaye sunan bir kripto projesi etrafında yüz binlerce kullanıcıyı toplayan bir kripto topluluğuna sahip. 

Yeni bir kripto para birimine ilişkin bu kadar büyük miktarda bilgi, kripto meraklılarının ELON satın almanın gerçekten iyi bir seçenek olup olmayacağını merak etmelerine neden olabilir. Ve Dogelon Mars'ın gerçekliğini sorgulamaya tamamen haklıdırlar. Bununla birlikte, her kripto yatırımcısı her şeyi bir tutam tuzla almalı ve herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapmalıdır. ELON'un durumunda da bu yapılmalıdır. 

Toparlamak gerekirse

Dogelon Mars, kripto alanında oldukça ses getiren kripto para birimlerinden biridir. Ve bunun nedeni hiç de şaşırtıcı değil. Mars ve ötesindeki sömürgeciler için tasarlanmış galaksiler arası bir para birimi olmayı hedefleyen bir kripto projesini öğrenirken, bu konuda herhangi bir sorunuz olmaması şaşırtıcı olacaktır. 

 Birçok benzersiz özelliği ve halihazırda tamamlanmış bazı şüpheli eylemleri ile Dogelon Mars, en ilgi çekici kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Ancak, ELON'un amacını gerçekten yerine getirip getirmeyeceğini görmek gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ