DC Başsavcısı tarafından hazırlanan raporda, çeşitli ABD kurumlarının dijital varlıkların sorumlu kullanımını ve geliştirilmesini desteklediği belirtildi.

DoJ, ABD Başkanını Kriptoyla İlgili Suçları Engellemek İçin Uluslararası Hukuku Güçlendirmeye Çağırıyor

DC Başsavcısı tarafından hazırlanan raporda, çeşitli ABD kurumlarının dijital varlıkların sorumlu kullanımını ve geliştirilmesini desteklediği belirtildi. Rapor, suçlularla ilgili kripto işlemlerini gizlemek için karmaşık araçların kullanıldığını kabul etti.

Washington DC Başsavcılığı, kripto ile ilgili suçları engellemek için daha güçlü uluslararası işbirliği tavsiye etti. Rapor, 9 Mart 2022 tarihli Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimini Sağlamaya İlişkin Yürütme Kararı uyarınca hazırlanmıştır.

Rapora göre, ABD'nin "uluslararası ortaklarla operasyonel ve kapasite geliştirme çabalarını" genişletmesi gerekiyor. Ayrıca rapor, Amerika Birleşik Devletleri'nin çeşitli yargı alanları arasındaki bilgi paylaşımını artırması gerektiğini öne sürdü. Raporda şunlar yazıyor;

Amerika Birleşik Devletleri ve ortaklarını dijital varlıklarla ilgili suç faaliyetlerini tespit etmek, araştırmak, kovuşturmak ve başka bir şekilde bozmak için en iyi şekilde konumlandırmak ve bu teknolojilerin özelliklerinin kolluk kuvvetlerine getirdiği benzersiz engellerin üstesinden gelmek için güçlü uluslararası kanun uygulama işbirliği gerekli olacaktır. kötüye kullanımıyla mücadeleye yönelik çabalar,

Başsavcılık Raporunun Detayları

Raporun Adalet Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Hazine Bakanlığı, İç Güvenlik Bakanlığı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) arasındaki işbirliğiyle hazırlandığını belirtmekte fayda var.

Rapor, kriptonun insanları daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenilir işlemlerle yakınlaştırdığı gerçeğini ortaya çıkardı. Ayrıca rapor, soruşturma ekibinin kripto sorunlarıyla uğraşırken karşılaştığı ondan fazla zorluğun altını çizdi.

Dikkate değer zorluklardan biri B(2) sayısı olarak listelenmiştir. Hangisi, “Dijital varlık işlemlerinin hızı ve sınır ötesi doğası, kanıtların zamanında toplanmasına ve kısıtlamaların uygulanmasına ve varlıklara el konulmasına zorluklar getiriyor.”

Rapor ayrıca Rusya-Ukrayna savaşının körüklediği devam eden küresel jeopolitik krizi daha da kötüleştiriyor. Ayrıca, ülkelerin kişisel güvenlik ve Birleşik Devletler federal hükümeti tarafından düzenlenen gözetim arasında parçalanması muhtemeldir.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri dünya çapında önemli bir etkiye sahiptir ve bu nedenle gelecekteki kripto küresel düzenlemelerini şekillendirmesi muhtemeldir. Ayrıca, küresel para birimlerinin çoğu, dünya rezerv para birimi olan ABD doları tarafından desteklenmektedir.

Kayda değer bir nokta, DC Başsavcısı tarafından hazırlanan raporda, çeşitli ABD kurumlarının dijital varlıkların sorumlu kullanımını ve geliştirilmesini desteklediği belirtildi. Böylece Başkan Biden'ın kripto varlıkları hakkındaki yürütme emrini yineliyoruz. Rapor, suçlularla ilgili kripto işlemlerini gizlemek için karmaşık araçların kullanıldığını kabul etti.

Kripto endüstrisi, ekonomik krizlerle dolu bir on yıl yaşadıktan sonra olgunlaştı. Bunlar arasında 2008 mali krizi ve Covid-19 salgını var. Bitcoin, iki ülke tarafından yasal ihale olarak kabul edildi.

Makroekonomik faktörler arttı, bu nedenle herhangi bir hükümetten titiz bir yaklaşım gerektiriyor. Unutmayın, ülkeler kripto pazarının burada kalacağını biliyor ve bu nedenle en iyi politika ortamı kazanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri, küresel bir rezerv para birimi olarak başarısının uzun ömürlü olmasını sağlamak için CBDC'sini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Sonuç olarak, kötü oyuncuların kripto pazarını temizlemek, CBDC hedeflerine doğru önemli bir kilometre taşıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ