Önde gelen düzenleyici kurumlardan üst düzey hükümet avukatları, dijital para birimiyle ilgili suçları engelleme planlarını açıkladılar.

Önde gelen düzenleyici kurumlardan üst düzey hükümet avukatları, dijital para birimiyle ilgili suçları engelleme planlarını açıkladılar. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Adalet Bakanlığı (DoJ) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) yetkilileri, Amerikan Barolar Birliği'nin Miami'deki Beyaz Yaka Suçları Yıllık Enstitüsü'nde hazır bulunanlar arasındaydı. Yakın tarihli bir endüstri etkinliğinde denetim firmaları ve avukatlar gibi kapı bekçilerini en iyi stratejilerinden biri olarak hedeflemekten bahsettiler.

Yetkililerin Konuştuğu Konular Listesinde Kripto Suçu Üst Sıralarda Yer Aldı

Bir Law360 raporuna göre, kripto suçlarını engellemek, yetkililerin konuştuğu konular listesinde üst sıralarda yer aldı. Her kurum bu konuda neler yaptığını, bugüne kadar elde ettiği başarıları ve gelecekte neler sakladığını özetledi. Kıdemli yetkili Nicholas McQuaid katılımcılara beyaz yakalı suçlara karışanların yargılanmasının Adalet Bakanlığı için bir öncelik olduğunu söyledi. Departmanlar ayrıca dijital para birimleriyle ilgili davalarda veri tabanlı sondaların kullanımını genişletmeyi planlıyor.

DoJ, Kripto Suçlarını Araştırmak İçin FBI İle Ortaklık Kurdu

DoJ, departmanın dijital para birimleriyle ilgili araştırmalarına yardımcı olmak için FBI içinde özel bir grup oluşturmak için FBI ile ortaklık kurdu. CFTC, kripto para birimiyle ilgili suçluların ardından oyununu hızlandırdı, icra direktör yardımcısı Vincent McGonagle katılımcılara söyledi. “Dijital varlık alanında, dijital varlıklar, Bitcoin veya başkalarını marj veya finans bazında sundukları kuruluşlara karşı birkaç eylem getirdik” dedi. Ancak yönetmen, özellikle gelişmekte olan merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe yapılacak daha çok şey olduğuna inanıyor. İcra direktörü Gurbir Grewal, SEC'i temsil etti. Ajansın, Bitcoin kisvesi altında yasaları çiğneyenleri çökertmeye devam edeceği konusunda kararlıydı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ