Kanada'da polisi taklit eden dolandırıcılar, Britanya Kolumbiyası sakinlerini hedef alıyor ve kurbanlardan bitcoin ödemeleri için zorlanıyor.

Dolandırıcılar, Bitcoin Almak İçin Bu Yöntemi Kullandılar

Kanada'da polisi taklit eden dolandırıcılar, Britanya Kolumbiyası sakinlerini hedef alıyor ve kurbanlardan bitcoin ödemeleri için zorlanıyor.

Yerel raporlara göre, Kanada'daki kripto dolandırıcıları polisi taklit ediyor ve ülke çapında kurbanlardan zorla Bitcoin alıyor.

Şimdi dolandırıcılar, Britanya Kolumbiyası sakinlerini bitcoinlerini zorla almayı hedefliyor. Burnaby'deki Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) de bitcoin içeren dolandırıcılık raporları aldıklarını açıkladı. Kripto ana akım yönelimini sürdürmeye devam ettikçe, kripto dolandırıcılıkları son birkaç yıldır artmaktadır.

 Burnaby'deki Royal Canada Mounted Police (RCMP), Bitcoin aracılığıyla para transferini içeren dolandırıcılık sayısında bir artış olduğunu söyleyen bir tweet attı. Polis ayrıca, dolandırıcıların SIN kartlarını birden fazla Kanada Hizmet noktasında kullanıldıkları için kurbanı tutuklama emri aldıklarını arayıp tavsiye ettiklerini açıkladı. Dolandırıcılar, bitcoin cinsinden para ödemedikçe kurbanları aynı tehditle birkaç kez arıyorlar. RCMP, British Columbia eyaletindeki bir şehir olan Burnaby sakinlerinden birinin son zamanlarda 15.000 $ (11.000 $) kaybettiğini açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ