Dolandırıcılar, Elon Musk ve diğer büyük isimleri 'öne çıkaran' sahte YouTube akışları oluşturuyor. Bunlardan biri 16'dan fazla BTC getirdi

Dolandırıcılar, Sahte Elon Musk YouTube Akışını Kullanarak 150 Bin Dolarlık BTC Toplandı

Dolandırıcılar, Elon Musk ve diğer büyük isimleri 'öne çıkaran' sahte YouTube akışları oluşturuyor. Bunlardan biri 16'dan fazla BTC getirdi

Rusya merkezli Bits.media'nın kurucusu Ivan Tikhonov, Facebook takipçilerini, Elon Musk, Bill Gates ve çok sayıda abonenin yer aldığı diğer hesapları taklit eden dolandırıcıların YouTube akışları sırasında Bitcoin göndermeye karşı uyardı.

Dolandırıcılar, BTC'yi kullanıcılardan çalmak için sahte hediyeler kuruyorlar.

Tikhonov, Elon Musk'ın ortaya çıktığı SpaceX'i taklit eden sahte akışlardan biri sırasında, dolandırıcıların 16 BTC'den fazlasını almayı başardığını belirtti.

Yakın tarihli bir Facebook gönderisinde Ivan Tikhonov, korsanların abonelerini kripto para göndermeye yönlendirmek için YouTube'da popüler kanalları ele geçirdiği son vakaları hakkında yazdı.

Bits.media kurucusu, con sanatçılarının bu kanallara, farkında olmayan potansiyel kurbanların açtığı Truva atı bulaşmış bir ekle dolu e-postalarla eriştiğini belirtti.

Dolandırıcılar her bir YouTube kullanıcısıyla "kişisel olarak" çalışır ve hesaplarını çalar. Kanalın konusu önemli değil, diyor Tikhonov.

Tikhonov'a göre, kötü oyuncular kanalın adını değiştiriyor, yayınlanan videoları siliyor ve sahte canlı akışlar başlatarak kripto hediyelerini duyuruyor.

Seyircilerden, 0.1 ile 20 BTC arasında katkı cüzdanına göndermelerini istiyorlar. Buna karşılık, dolandırıcılar BTC miktarının iki katını geri göndermeye söz veriyor.

Rus girişimci, sahte akışlardan birinin ekran görüntüsünü yayınlayan SpaceX'in Falcon 9 ve Crew Dragon'u piyasaya sürdüğünü söylüyor.

 Dolandırıcılar sadece bu akıştan 16 BTC'den fazla kazanmayı başardılar (155.877 dolar).

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ