Geçtiğimiz günlerde hatırlarsınız. Bitcoin fiyatı Türk Lirası karşısında 800 bin Lira'nın üzerine çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde hatırlarsınız. Bitcoin fiyatı Türk Lirası karşısında 800 bin Lira'nın üzerine çıkmıştı. Dolar kuru 18 TL'nin üzerine çıkınca Bitcoin fiyatı da Türk Lirası karşısında tarihi zirveye çıktı.

Dolar'da Aralık ayının 3. haftasına kadar süren yükseliş dalgası yerini sert bir düşüşe bıraktı. Burada dikkati çeken ana husus yaklaşık 3.6 aydır süren yükselişin neticesinde düşüşün bir kaç günde gerçekleşmiş olması.

Böyle bir durum kuşkusuz Bitcoin yatırımcısını da önemli ölçüde etkilemiş gözüküyor. Zira Türk Lirası karşısında 800 bin TL'nin üzerine çıkan Bitcoin dolardaki sert düşüş sonrası Türk Lirası bazında 600 bin TL'lik alana kadar geriledi.

Son zamanlarda uzmanlar özellikle bu sert düşüşün Bitcoin için bir alım fırsatı anlamına geleceğini belirtiyorlar. Ancak Bitcoin'in ilerleyen zaman dilimlerinde dolar bazında düşüş yaşaması daha da riske sokabilir.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları her iki duruma karşı da tetikte olmaya gayret etmeli. Zira doların sert düşüşü Bitcoin yatırımcısına her halükarda zarar verebiliyor.

Peki ne yapılmalı? Yapılacak olan sermayenin dağıtılması. Yani dolar, altın, Bitcoin ve Türk Lirası denkleminde hareket edilmesi. Eğer bu gerçekleştirilebilirse daha sağlam bir şekilde adım atılmış olur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ