Ethereum long pozisyonlarındaki parabolik yükseliş, ETH 2.0'ın piyasaya sürülmesine ilişkin belirsizlik arttıkça şiddetli bir çarpışma riskini artırdı.

Dramatik Ethereum Satış Riski Rekor Seviyelerde Arttı

Ethereum long pozisyonlarındaki parabolik yükseliş, ETH 2.0'ın piyasaya sürülmesine ilişkin belirsizlik arttıkça şiddetli bir çarpışma riskini artırdı.

Ethereum’un uzun zamandır beklenen ETH 2.0 yenilemesi beklentisiyle birlikte, Ether'in long pozisyonları Şubat ayından bu yana Bitfinex'te parabolik hale geldi.

Ancak short pozisyonlar da büyüyor ve kurucu ortağı Vitalik Buterin geçen hafta Temmuz ayında yapılacak bir lansman tahminini geri çekerken, yükseliş de şiddetli satış riskini artırdı.

Şubat'ta 600.000'in üzerindeki long  pozisyonlar rekor kırıyor ve 12 - 13 Mart'taki tarihi Bitcoin (BTC) satışına rağmen son iki ay içinde% 150 daha arttı.

Bununla birlikte, short pozisyonlarının sayısı da Mart ayından bu yana Şubat ayının rekor düşük seviyelerinden yaklaşık % 200 artarak önemli ölçüde yükseldi. Bu, bazı trader'ların Ether'in düşme fiyatını kullandığını gösteriyor.

ETH 2.0 lansman tarihi belli değil

ETH 2.0'ın lansman tarihi boyunca son günlerde kafa karışıklığı yaşanıyor; bu, fiyat hareketinin bozulmaya başlaması durumunda agresif bir düzeltmeyi tetikleyen bir faktör olabilir.

12 Mayıs'ta Buterin'e ETH 2.0’ın 0 aşamasının Temmuz ayında başlayıp başlamayacağı soruldu:

Bence, Ethereum 2.0 zaten Topaz ve Schlesi olmak üzere iki test ağına sahip.

Ancak, çekirdek geliştirici Afr aynı gün Twitter'da beklentileri azalttı ve şunları söyledi:

Sahnelere veya panellere gitmek ve tarihler koymak hiç de yararlı değil. Vitalik'in Temmuz dediğini sanmıyorum. Ama konuşmayı görmedim.

Buterin cevap verdi: “Evet Temmuz demedim. Belki de soru Temmuz kelimesini içeriyordu ama sorulduğunda Temmuz'ı duymadım. ”

 Etkinliğin görüntülerini inceledikten sonra şunları ekledi: “Tamam, Temmuz ayında soruda kesinlikle duymalıydım, bu benim hatamdı.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ