Drops DAO, şu anda yayında olduğunu ve en yüksek teminat oranlarından bazılarıyla NFT'ler ve DeFi varlıkları için kredi sağlamaya başlayacağını duyurdu.

Drops DAO, NFT

Drops DAO, şu anda yayında olduğunu ve en yüksek teminat oranlarından bazılarıyla NFT'ler ve DeFi varlıkları için kredi sağlamaya başlayacağını duyurdu. Ölçeklenebilirlik ve daha düşük protokol riski, beyaz listeye alınmış NFT tahsilatlarını teminat olarak kabul edebilen izole kredi havuzları ile projenin daha yüksek oranlar sunmasını sağlar.

Drops DAO şimdi yayında! Proje, yenilikçi kredi ürünleriyle DeFi ve NFT ortamını değiştirmeyi vaat ettiği için bugün ana ağının lansmanını duyurdu.

Basın bülteninde proje, "NFT ve DeFi varlıklarına çok ihtiyaç duyulan fayda ve likiditeyi" getireceğini iddia etti. Drops DAO, kullanıcıların kredi havuzları aracılığıyla varlıklarını teminat olarak kullanmalarına ve anında kredilere erişmelerine olanak tanır. Bu eşler arası finansal model, DeFi endüstrisinin üzerine inşa edildiği şeydir ve aracıları ortadan kaldırarak daha hızlı büyüme ve daha düşük harcamalar sağlar.

Drops DAO, bu tür bir hizmet sunan ne ilk ne de tek proje olmakla birlikte, yüksek düzeyde ölçeklenebilir sistemi ve şu anda yüzde 60'a ulaşan çok yüksek teminat oranıyla kendisini farklı kılıyor. İkincisini, beyaz listeye alınmış NFT tahsilatlarını teminat olarak kabul edebilen izole kredi havuzları aracılığıyla başarabilir.

Drops DAO'da, borç verenler tahsilat likiditesi üzerine bahse girerler. Risker NFT tahsilatları daha yüksek kullanım ve dolayısıyla daha yüksek faiz oranları sunar. Kullanıcılar, ekstra borç veren riskine maruz kalmadan herhangi bir NFT koleksiyonu ekleyebilir. Bu sistem projenin sorunsuz bir şekilde işlemesini sağlarken, NFT'lere daha geniş fayda sağlayarak ikincil piyasalar üzerindeki satış baskısını hafifleten ikincil bir etkiye de sahiptir.

Drops DAO kurucusu Darius Kozlovskis şunları söyledi:

Drop'lar üzerinde çalışmaya başladığımız 2021'in başlarında, NFT'lere karşı anında kredi verme fikri gerçekçi görünmüyordu. Ancak pazardaki büyük değişimlerden ve yorulmak bilmeyen araştırma ve geliştirme yıllarının ardından, NFT'ler için yeni bir finansal ilkel olabilecek şeye nihayet ulaştık. Metaverse finansının şafağındayız ve bunun bir parçası olmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz.

Drops, Axia8 Ventures  Animoca Brands, PARSIQ, Injective Protocol), AU21 Polygon, Polkadot, Elrond) ve Bitscale Capital'in Fantom, Lido, FTX  de katıldığı 1 milyon dolarlık finansman turuyla şimdiden bazı büyük destekçileri kendine çekti. Enjin CEO'su Maxim Blagov ve Quanstamp CEO'su Richard Ma gibi bireyler olarak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ